کاتالوگ آبنما

آبنما میدانی

آبنما-میدانی

Square waterfall


آبنمای میدانی یکی از انواع آبنما می باشد که با توجه به وسعت محیط و فضای مربوطه محل، احداث می شود.

آبنما میدانی معمولا در میادین بزرگ شهر و مکانهای تفریحی و عمومی در اطراف و حاشیه های پارک ها، رستورانهای بزرگ شهر، مراکز بزرگ تجاری، تالارها و باغ عروسی و... بنا می شوند. آبنمای میدانی و شهری نسبت به سایر آبنما ها، زیبایی کمتری داشته و ساده ترساخته میشوند.

می توان گفت شنیدن صدای آب در انسان احساس آرامشی را بوجود می آورد که با استفاده از آبنمای میدانی در فضاهای عمومی و فضای سبز شهری،محوطه میادین و پارک ها میتوان لحظات آرامی را فراهم کرد.

نورپردازی و روشنایی میادین شهر که با احداث آبنما میدانی زیبایی خاصی پیدا کرده است علاوه بر تأمین قابلیت دید، نقشی مهم و کلیدی در ارتقاء عملکرد فضاهای سبز و محوطه شهری، کیفیت زندگی شبانه، تصویر ذهنی کاربران از فضای شهری و میدان های شهر ایفا میکند.

فواره

فواره افزون بر زیبایی، در روزهای گرم و خشک تابستان رطوبت هوا را نیز افزایش داده و فضای دلپذیری فراهم می سازد. هر چند در اجرای اکثر آبنماها به خصوص موزیکال و هارمونیک فواره و نازل نقش مهمی بازی میکند اما لازم است است مختصری در مورد فواره نیز شرح داده شود.

آنچه در مورد اجرای فواره ها باید رعایت شود:

۱- در مناطقی که در معرض وزش باد قرار دارند، استفاده از فواره های کوتاه و قوی مناسبتر است.

۲- ارتفاع فواره ها نباید بیش از فاصله منبع فواره تا لبه حوضچه یا آبنما باشد.

۳-در صورت وجود گیاهان آبزی یا ماهی در استخر، باید در نصب فواره ها دقت شود. برای نیلوفرهای آبی تلاطم سنگین آب مضر خواهد بود. اما اکسیژن فراوان حاصل از آب فواره های بلند برای ماهی ها مفید و مطلوب است.  

آبنما میدانی و شهری

شرکت نگین آذین پارت

آبنما میدانی

دیـدن نمونـه کــارهای آبنمای میدانی

آبنما میدانی

طراحی سایت  و سئو توسط  9370134-0912