info@neginazinco.com | ۸۸۹۸۹۰۷۵-۰۹۱۲۱۰۵۰۷۷۵ : با ما در تماس باشید

طراحی پاسیو

Patio Design

پاسیو چیست؟  

پاسیو منطقه ای است که در داخل خانه قرار گرفته است، یک حیاط عجیب و غریب در هوای آزاد، که از طرف دیوارها احاطه شده است.

این قسمت از خانه منطقه ای است سبز که به لطف موقعیت مرکزی آن قلب هر خانه می باشد. مزیت پاسیو این است که شما به راحتی می توانید از هر نقطه از خانه به آنها دسترسی پیدا کنید.در سنتی ترین شکل آن، یک باغ در قلب خانه می باشد. پاسیو، از همه طرف توسط دیوارهای ساخته شده از شیشه احاطه شده به طور طبیعی نفوذ نور به داخل، بخش جدایی ناپذیر آن است. تصویر پایین کاملا این موضوع را نشان می دهد

طراحی پاسیو داخل آپارتمان

پاسیو را می توان به عنوان یک اتاق جداگانه از خانه، که، مانند بقیه خانه، به سبک و ظاهر متفاوت ایجاد شود. Patio همچنین می تواند یک عملکرد بسیار خاص داشته باشد، به عنوان مثال یک قسمت  جهت  منطقه ای برای کباب کردن.

قبل از شروع طراحی و اجرای پاسیو باید در مورد سبک مورد نظرتان، از جمله سبک هنری روستیک، سبک سنتی یا مینیمال، کلاسیک و ... به دقت  فکر کنید.

طراحی پاسیو داخل آپارتمان


طراحی پاسیو خانگی (ایده ها)


از نظر استانداردهای شهری وسعت پاسیو باید حداقل دوازده متر مربع باشد. این فضا باید حتماً در معرض تابش نور آفتاب باشد. تهویه این فضا و جهت وزش باد و کوران در آن از عوامل مهمی هستند که باید یه آنها توجه داشت .

در واقع طراحی پاسیو خانگی یک کار کاملاً تخصصی است نه سلیقه ای. باید برای استفاده از هر نوع گل و گیاه خاص، علم چگونگی استفاده از آن گیاه را داشته باشیم و مجهز به اطلاعات لازم در زمینه و کارشناسی گل و گیاه باشیم.

طراحی پاسیو داخل آپارتمان

کف فضای پاسیو باید حتماً مثل سرویس های بهداشتی ایزوله باشد زیرا معمولاً زیر این فضا پی های ساختمان قرار گرفته اند. باید دقت شود که کف شور مناسب و خوبی برای این فضا تعبیه شود. این فضا مثل حیاط نیست درحیاط ما می توانیم به هر مقدار که می خواهیم آب بریزیم ولی در پاسیو نمی توان این کار را انجام داد.

عکس پاسیو-مدل پاسیو ایرانی


پاسیو را با استفاده از صدای آب آرامش‌ بخش کنید


 با توجه به خاصیت آب، در پاسیو خود، حتما از این فاکتور استفاده کنید. آرامش خود را با یک آب‌نما افزایش دهید. آب نما و طرح های زیبای فواره که ترجیحاً با یک پمپ مدار بسته کار کند به زیبایی این فضا کمک می کند. با تعبیه یک پمپ کوچک از صدای آب بر روی سنگ‌ها یا عبور آن از یک بامبو لذت ببرید.

مسیر ورودی به پاسیو را با کاشت گل‌های معطر تزئین کنید و از بودن در کنار گل‌های رنگارنگ، زیبا و معطر لذت ببرید. از میز و صندلی مناسب در کنار باربکیو برای پذیرایی از میهمان‌ها استفاده کنید. اطراف فضای پاسیو را با کاشت گل‌ها و گیاهان دلخواه و حتی بلند از سایر قسمت‌های حیاط جدا و آن را اختصاصی کنید.

عکس پاسیو-مدل پاسیو ایرانی

طراحی-پاسیو-خانگی

گلدان‌ها چه فلزی باشند چه چوبی، جزو وسایلی هستند که نقش مهمی در زیبایی یک پاسیو دارند و بهترین وسیله برای نشان دادن گیاهان کوچک مورد علاقه هستند. طرح و تنوع رنگ آنها پایانی ندارد. پس از مدل مورد علاقه خود برای زیبایی بیشتر پاسیو استفاده کنید.

بین سنگ‌های باغ یا پاسیو گل‌های مقاوم و زیبا بکارید. سعی کنید در ساخت پاسیو و تفکیک آن از سایر قسمت‌ های حیاط یا باغ از خطوط منحنی استفاده کنید نه صاف.

عکس پاسیو-مدل پاسیو ایرانی


شرکت نگین آذین پارت با تیمی حرفه ای و متخصص از مهندسین معمار و عمران آماده است تا طراحی و اجرای پاسیو شما را کاملا منطبق با فضای اطراف منزل و با رعایت کلیه اصول، و منطبق با سلیقه شما با کوله باری از تجربه اجرا نماید.

دیـدن نمونـه کــارهای زیبای طراحی پاسیو

طراحی سایت  و سئو توسط  9370134-0912