info@neginazinco.com | ۸۸۹۸۹۰۷۵-۰۹۱۲۱۰۵۰۷۷۵ : با ما در تماس باشید

طراحی ویلا مدرن و باغ ویلا

برخی از افراد که زمان و حوصله کافی برای طراحی و ساخت ویلا را ندارند، اقدام به خرید ویلاهای آماده می کنند. از آنجایی که ممکن است ویلا پیش ساخته شده، کیفیت مطلوب را نداشته و نما و نقشه آن با سلایق شما متناسب نباشد، بنابراین شرکت ها و تیم های بسیار حرفه ای و کار بلد اقدام به ساخت و طراحی ویلای مدرن و لاکچری و لوکس، یا ویلای کلاسیک مطابق با سلیقه و علاقه شما کرده; و تمام اصول طراحی ویلا و ساخت ویلا را برای داشتن یک ویلای امن، شیک و جذاب، رعایت می کنند.

طراحی ویلا

در یک تعریف کلی ویلا به ساختمانی گفته می‌شود که از چهار طرف به بیرون نما داشته باشد; و معمولاً آن را در اطراف شهرها یا در ییلاق‌ها می‌سازند. البته در بعضی از کشورها قوانین ساخت و ساز به شهروندان اجازه ساخت ویلا در داخل شهر را می‌دهد و خانه‌های مسکونی به صورت ویلایی ساخته می‌شوند.

 

مراحل طراحی و ساخت ویلا چیست؟

در ابتدای کار که صحبت از ساخت یک ویلای خاص و لاکچری به میان می آید، ابتدا لازم است که از فضای مورد نظر بازدید شود; و توسط یک نقشه بردار نقشه زمین برای اجرای طرح برداشته شود.

با سفارش طراحی ویلا لاکچری و اجرای آن، شما می توانید بر تمامی مراحل ساخت آن نظارت کرده و از کیفیت مصالح استفاده شده، نحوه ساخت، منطقه مورد علاقه خودتان برای ساخت ویلا اطمینان حاصل کنید. البته لازم به ذکر است دریافت مجوز های لازم برای ساخت ویلا شاید کمی باعث دردسر شود; اما این مشکل نیز با پیگیری های لازم به راحتی رفع خواهد شد.

طراحی ویلا کلاسیک

جهت طراحی ویلا و ساخت ویلا، ابتدا طرح ها و ایده های گوناگون، متناسب با سیستم سازه در نظر گرفته می شود. و همچنین مراحلی صورت می پذیرد که مستلزم دیدگاهها و ذهنیت های یک معمار مجرب را در خود دارد; تا طراحی ویلا که شامل فضای داخلی و بیرونی ویلا می شود زیبا و شکیل مورد پسند مشتریان واقع شود.

در مراحل بعدی مهندس معمار کار خود را شروع می کند و بسته به متراژ مورد نظر کار طراحی ساختمان را انجام می دهد. در این مرحله چیدمان عناصر ویلا، با توجه به مواردی همچون جهت های طلوع و غروب خورشید، امکاناتی که لازم است در آن پیش بینی شود، مواد و مصالح انجام می شود. بعد از آن هم که کار اجرای بنا توسط مهندس عمران  انجام خواهد شد.

طراحی ویلای مدرن

انواع سبک های طراحی ویلا چیست؟

در طراحی ویلاها سه سبک عمده و رایج وجود دارد که عبارتند از:

  • سبک طراحی ویلای کلاسیک
  • سبک طراحی ویلای مدرن
  • سبک طراحی ویلای تلفیقی

طراحی ویلا مدرن

از هر کدام از این سبک ها با توجه به سلیقه مشتری استفاده می شود. در ابتدا ما به توضیح سبک طراحی مدرن می پردازیم; که آشنایی کمتری با آن وجود دارد و سپس کمی هم به سبک ویلاها و دکوراسیون های کلاسیک خواهیم پرداخت.


سبک طراحی ویلا مدرن چگونه است؟  

امروزه طراحی و ساخت ویلا به شیوه مدرن، از محبوبیت خاصی برخوردار است; چرا که علاوه بر فراهم آوردن فضایی زیبا، لوکس و چشم نواز برای ساکنان آن، راحتی مناسبی را نیز به ارمغان می آورد. هر چند که ساخت ویلا به شیوه کلاسیک نیز همچنان طرفداران خاص خود را دارد.

در طراحی ویلاهای مدرن از اصول متفاوتی استفاده می شود که ممکن است از یک طرح به طرحی دیگر متفاوت باشد اما تقریبا همه آنها از اصول یکسانی پیروی می کنند.

طراحی و ساخت ویلا

در اکثر طراحی هایی که در ساخت ویلاهای مدرن انجام می شود، از شیوه مینیمالیستی استفاده می شود; یعنی که طرح ها ساده و زیبا و در عین حال کاربردی هستند.

در اینگونه از سازه ها از اشکال و طرحهای ساده ای چون مربع، مکعب و مستطیل استفاده می شود; تا چشم ذهن دچار تشویش خاطر نگردد، و حس آرامش و راحتی را به مخاطب القا کند.
در واقع رواج این شیوه امروزه تنها در معماری اتفاق نیفتاده، بلکه در موارد متعددی چون طراحی های تبلیغاتی خاص برند سازی شرکت ها، نیز شاهد استفاده از اینگونه سبک ها هستیم.  

طراحی و ساخت ویلا

عملکرد یک ویلای مدرن چگونه است؟

همانطور که گفته شد در طراحی ویلای مدرن، هیچ عضوی بدون استفاده باقی نمی ماند و عملکرد خاص خود را دارد. به اصطلاح طراحی ویلاهای مدرن و لاکچری دور ریز ندارد. طبیعی است که در این نوع از طراحی ها از آخرین و پیشرفته ترین تکنولوژی استفاده می شود تا رضایت خاطر مشتری به بهترین نحو فراهم شود.

حتما شما هم استفاده از پنجره های کوچک در ویلا های کلاسیک را به یاد دارید؛ لازم است که بدانید که معمولا دیگر از این نوع از پنجره ها در طراحی های مدرن ساختمان خبری نیست و در عوض از پنجره های بزرگ و سرتاسری که نور را به داخل می تاباند استفاده می شود.

اینگونه از طراحی ها را امروزه در کشور هایی مثل کانادا و آمریکا، به تعداد زیاد میتوان مشاهده کرد; و معمولا پنجره ها یک طرفه هستند. در کل می توان گفت که در طراحی ویلا مدرن و لاکچری، عملکرد مناسب هر جزء در درجه اول اهمیت دارد و زیبایی و چشم نوازی در درجه دوم قرار دارد.  

طراحی ویلا مدرن-جهان ویلا

سبک طراحی ویلای کلاسیک چیست؟  

سبک کلاسیک در طراحی ویلا از محبوبیت زیادی برخوردار است; چرا که این سبک علاوه بر شیک بودن، فضایی گرم و جذاب را نیز ارائه می دهد. سبک طراحی ویلا کلاسیک، کاملا منظم است; و در آن از شلوغ کاری و بی نظمی خبری نیست. مبلمان تمیز، رنگ های با وقار، تقارن در طراحی، همه و همه از مواردی هستند که سبک طراحی ویلای کلاسیک را همچنان محبوب و جذاب نگه داشته است.

اگر شما به زندگی در خانه ها و ویلا های کلاسیک علاقمند هستید، و دوست ندارید که از ریشه های سنتی خود دور شوید، احتمالا طراحی ویلا کلاسیک توجه شما را به خود جلب خواهد کرد.

طراحی ویلای کلاسیک

اصول طراحی ویلا در معماری و طراحی ویلای کلاسیک، هندسه و ریاضی بوده است. بنابراین رعایت تناسب در این سبک معماری، جایگاه ویژه‌ای داشته است. با توجه به موارد گفته شده می‌توان اینطور نتیجه گرفت; که در طراحی ویلای کلاسیک، باید به تناسبات صحیح، هندسه و همچنین سه اصل ایستایی، کارایی و زیبایی توجه کرد. از موارد دیگری که در طراحی ویلا کلاسیک باید مورد توجه قرار گیرد استفاده از فرم‌های خالص و احجام ساده است.

این مورد نیز در سبک طراحی ویلا کلاسیک بسیار مورد توجه بوده است; در واقع برای طراحی ویلای کلاسیک باید از طراحی و ساخت احجام پیچیده و در هم آمیخته پرهیز کرد; و در عوض از فرم‌ها و حجم‌های ساده و قابل تشخیص، به وفور استفاده کرد.  

طراحی ویلا کلاسیک


سبک تلفیقی در طراحی ویلا چیست؟

سبک تلفیقی در طراحی ویلا تعریف مشخص و معینی ندارد; چرا که اجزاء و عناصر تنها با توجه زیبایی ترکیب در کنار هم قرار می گیرند. در اینگونه از طراحی ها ممکن است که کاغذ دیواری های مدرن و پرده های کلاسیک و یک مبلمان کلاسیک در کنار یکدیگر بنشینند، و فضایی خارق العاده را خلق کنند. با سبک تلفیقی می توان سلیقه مدرن را در قالب سبک کلاسیک، به نمایش گذاشت; عادت ها را بر هم زد و یک فضای دلپذیر را فراهم آورد.  


اصول طراحی ویلای دوبلکس چیست؟

طراحی ویلای دوبلکس یکی از انواع طراحی معماری است که امروزه از محبوبیت زیادی برخوردار شده است; و سفارشات زیادی در این باره به دست طراحان معماری می رسد.

در این نوع از ویلا ها شامل سقف های بلندتری هستیم; و فضای خصوصی از عمومی به طور کامل جدا می شود; تا ویلا در عین لوکس بودن آرامش بیشتری را نصیب ساکنان آن کند. طبیعی است که در این نوع از ویلا ها مصرف انرژی نسبت به ویلاهای معمولی بالاتر است; و مناسب کسانی که تمایل به داشتن یک ویلای اقتصادی و مقرون به صرفه هستند، نخواهد بود.  

طراحی ویلا مدرن

طراحی باغ ویلا

طراحی باغ ویلا در واقع، طراحی فضاهای سبز و نزدیک به طبیعت واقعی که نسبتا وسیع و باز هستند. وجود یک باغ در تلفیق با بنای ویلایی با انواع سبک های طراحی می باشد. طرح ویلا و باغ در اصل برگرفته از گرایش های معماری در زمینه طراحی لندسکیپ ویلا به شمار می رود. اکثرا اجرای باغ ویلا در ویلا های قدیمی یا تازه ساز و بزرگ در حومه شهرها، روستاها و حتی گاهی درون شهرها نیز انجام می شود.

 در نهایت به واسطه ساخت ویلا در محیط باغ، آرامش و بهره مندی از مناظر زیبای باغ به همراه جریان هوای تازه و دلچسب موجود در میان فضای سبز و پوشش گیاهی حیاط باغ ویلا در سراسر فضای داخلی ویلا ایجاد می شود.

طراحی باغ ویلا

طراحی باغ ویلا بر مبنای هندسه باغ آرایی به صورت متقارن و یا نا متقارن وابسته به سبک طراحی ویلا صورت می گیرد. تجمل گرایی در فضا و ایجاد محیطی سرسبز و در عین حال لوکس به واسطه المان ها و اکسسوری های تزئینی در ترکیب با فضای سبز نمود می یابد. طراحی جزئیاتی زیبا و شیک در طراحی محوطه باغ ویلا و ساخت این المان ها در تناسب با نمای ویلا، موجب ایجاد تعادل و همگون سازی بنا و به طور کلی مجموعه باغ ویلا با محوطه باغ می شود. باغ آرایی نیز با طرح بندی ها و انتخاب گیاهان بادوام و شاداب، حس مثبت اقامت در بنایی واقع در باغ ایجاد می کند.  

ساخت آبنما در طراحی ویلای مدرن

خانواده هایی که چندین کودک دارند، باید بدانند که کودک در فضای ویلا به محدوده ای برای بازی نیاز پیدا خواهد کرد; و این محدوده نمی تواند فضایی با امنیت کم یا استخری بزرگ باشد. استخر بزرگ در فضای خارجی ویلا می تواند برای کودکان دردسر ساز و یا باعث خفگی آنها شود.
بنابراین باید در نظر گرفت که برای ایجاد زیباسازی در محوطه خارجی ویلا، و همچنین بازی کودکان، می توانید با طراحی آبنمایی کم عمق این نیاز را برطرف کرده; و طراحی محوطه ویلا را منحصر به فرد نمایید.  

طراحی ویلا

با در نظر گرفتن فضاهایی چون استخر، سونا، جکوزی، محوطه سازی می توان یک ویلای کاملاً شیک و مجهز را به وجود آورد. امروزه توجه بسیاری به ویلا سازی در حومه شهرها جلب شده است; و استقبال فراوانی از آن می شود تا مکانی مملو از سکوت و زیبایی را برای کسب آرامش و استراحت خود به وجود بیاورند.

در این میان می توان طراحی حیاط ویلا و طراحی محوطه ویلا را نیز آغاز نمود. طراحی و ساخت ویلا در شمال کشور با توجه به شرایط اقلیمی خاص منطقه صورت می پذیرد، در واقع نوع معماری و دکوراسیون داخلی ویلا بر اساس موقعیت جغرافیایی تعیین خواهد شد. در طراحی ویلای دوبلکس، دکوراسیون داخلی ویلا باید به گونه ای باشد تا علاوه بر راحتی، از فضای مازاد طبقات بهره کافی را ببریم.

در واقع دکوراسیون داخلی ویلا نیاز به ذوق و سلیقه طراح معمار دارد. در طراحی ویلا باید تناسب بین فضاهای خارجی و دکوراسیون داخلی ویلا رعایت شود. مجموعه رنگ های به کار برده شده در طراحی ویلا می بایست یک تصویر به هم پیوسته را نمایش دهند.

طراحی محوطه ویلا

طراحی ویلا کوهستانی

 طراحی ویلا در مناطق  کوهستانی اغلب بکر، طبیعی و دارای تهدیدها، محدودیت ها و البته فرصت های گوناگونی در طراحی هستند. معمولا فرآیند طراحی ویلا در این گونه مناطق طولانی تر و دارای پیچیدگی ها و به طور کلی تحت تاثیر عوارض طبیعی و توپوگرافی سایت ویلا می باشد.

 یکی از مسئله هایی که طراحی ویلای شما را تحت تاثیر قرار میدهد، شیب تند مناطق کوهستانی است که مسئله طراحی ویلا در شیب مطرح میشود. از این رو طراحی ویلا در زمین شیبدار که در واقع طراحی ویلاهای پایدار است، در این حوزه از اهمیت به سزایی برخوردار است و مهمترین چالش طراحی ویلا کوهستانی، مطابقت سازه با شیب زمین است زیرا امکان خاکبرداری و خاکریزی در سطوح وسیع وجود ندارد و از سوی دیگر بسترها و بافت های سخت و صخره ای تحدید بزرگی برای هم سطح کردن سایت ویلا به شمار می آیند.

طراحی ویلای کوهستانی

 با وجود این محدودیت ها اما امکان خلق فضاهای متنوع با زوایای دید و منظرهای متنوع و متغیر در صورت همگام سازی اصولی بنا با شیب وجود دارد به نحوی که با عبور از ترازهای ارتفاعی متنوع، دیدهای پویایی برای ویلا ایجاد می شود.

انتخاب سایت مناسب برای ساخت ویلا به طوری که در نقاطی که در معرض ریزش سنگ یا خاک و همچنین مسیر سیلاب های فصلی ناشی از بارندگی های شدید و آب شدن برف ها باشد، یکی از نکات مهم برای طراحی ویلا کوهستانی است. نکته دیگر، محاسبه جهت مناسب برای بهره مندی از تابش مناسب نور خورشید و بادهای غالب است که راستای کلی حجم ویلا را تعیین می کند.   

بازسازی ویلای قدیمی  

بازسازی ویلا به معنای تعمیر و تغییر دادن قسمتهای مختلف ویلا است که فرسودگی در بافت آن اتفاق افتاده است. در بازسازی ویلا، اقداماتی فنی جهت برای مرمت و زنده نگه داشتن بنای ویلا و افزایش دوام و طول عمر آن صورت می گیرد. بازسازی ویلا یک راه حل معقول و منطقی برای داشتن یک ویلا می باشد.

 هنگامی که بودجه کمی برای خرید خانه یا ویلا دارید، خرید یک ویلای قدیمی که نیاز به بازسازی و نوسازی دارد نسبت به آپارتمان نوساز و یا ویلای نوساز برای شما بصرفه تر خواهد بود. با سبک ها و روش های اجرایی نوین و مصالحی که امروزه برای بازسازی استفاده می شود می توان بنا را به راحتی و با هزینه های کم و زمان کم مطابق با نیاز کارفرما بازسازی نمود.  

هزینه طراحی ویلا

تعرفه طراحی ویلا نسبت به ساخت ویلا پایین تر است، چرا که در طراحی شما فقط تعیین کننده چگونگی ساختن و اجرای ویلا هستید. طراحی ویلا شامل بخش ها و فاکتور های مختلفی می شود که با شناخت هریک و تشخیص ضرورت آنها با حذف کردن برخی آیتم ها می توان هزینه های طراحی را کم و حداقل کرد.

 یک پیکیج کلی برای طراحی ویلا که معمولا به کارفرمایان ارائه می شود شامل بخش های زیر می باشد: طراحی پلان اولیه، تعیین مصالح و متریال مناسب برای ساخت، طراحی نمای ویلا، طراحی دکوراسیون داخلی ویلا، نقشه های برق، مکانیک و تاسیسات ساختمان و طراحی محوطه ویلا می باشد. برخی از این بخش ها لازم و ضروری و برخی دیگر غیر ضرور است که می توان از انجام آن صرف نظر کرده و هزینه ها را کم کرد.   

طراحی نمای ویلا

در طراحی نمای ویلا باید به دنبال خلق یک کلیت هماهنگ به وسیله تناسب خوب پنجره ها، بازشوهای در، سایبان و محدوده سقف ها، سازه عمودی و افقی، مصالح، رنگ، عناصر تزیینی باشیم. در طراحی نمای ویلا، ترکیبات حجمی و بازی با نور و سایه، خلاقیت زیادی را طلب می کند. تقویت تنوع مطلوب و افزایش جذابیت بصری از طریق تنظیم دقیق وزن های عمودی و افقی در نما با استفاده از ترکیبات حجمی برای دستیابی به تناسبات مطلوب، تعادل، وضوح، ریتم و غیره از معیار های زیبایی شناسی برای طراحی نمای ویلا می باشند.

طراحی نمای ویلا

ارتباط پلان ویلا با سازه و نمای ویلا

فرانک لوید رایت، پلان ویلا را روح پیشگویی ساختمان می داند و لوکوربوزیه، پلان را نقطه شروع هر بنا می داند که برنامه ی یک بنا در گرو آن است. بنابراین، طراحی نمای ویلا را نباید امری جدا از طراحی پلان ویلا و مرحله ی آخر ساخت ویلا دانست، بلکه طراحی آن باید از ابتدا بخشی از فرآیند طراحی قلمداد شود.

نتیجه این خواهد بود که احجام پیش آمده و فرورفته در نما به عنوان الحاقی، تصنعی و غیر اصیل بر نمای ویلا در نخواهد آمد و با کل پیکره ی ویلا در ارتباط قرار خواهند گرفت. استفاده از عوامل پشتیبانی کننده در نمود مطلوب تر بنا همچون نورپردازی، رنگ و مصالح مناسب می تواند در درک مطلوبتر ترکیبات حجمی نمای ویلا موثر واقع شود.  

طراحی ویلا مدرن

طراحی و ساخت تخصصی و حرفه ای ویلا و باغ ویلا در سبکهای مدرن و کلاسیک با استفاده از زبده ترین مهندسین طراح و آرشیتکت شامل مراحل:

مشاوره طراحی ویلا

این شاین شرکت با کادری مجرب آماده ارائه خدمات مشاوره ای در امر ساخت و ساز ساختمان و طراحی و ساخت ویلا بوده و با ارائه الگوهای مختلف در طراحی سازه معماری با کمترین زمان اجرا شما را در انتخاب تصمیم صحیح یاری می نماید.

طراحی پروژه ویلایی

الگوی معماری منظر بر اساس اقلیم و فرهنگ منطقه و نیاز کارفرما انجام شده و بر همین اساس طراحی سازه ویلا با در نظر گرفتن سیستم سازه ای مناسب، سبک، مقاوم و اقتصادی انجام می پذیرد.

ارائه دفترچه و مشخصات فنی ساختمان

این دفترچه شامل تمامی محاسبات انجام گرفته و شیوه طراحی سازه باغ و ویلا مطابق با مقررات ملی ساختمان بوده که در اختیار کارفرما قرار می گیرد.

اجرای پروژه ویلایی

با استفاده از تیم اجرایی متخصص و آموزش دیده  شرکت نگین آذین پارت و با استفاده از تجهیزات اجرایی و در کوتاهترین زمان ممکن و در نظر گرفتن ایمنی در ساخت ویلا از ابتدا تا انتهای پروژه با افتخار همراه شما هستیم.

همکاری با تیم مجرب و حرفه ای طراحی ویلا  

هنگامی که پس از تحقیقات خود و به اصطلاح سبک سنگین کردن برای تصمیم گیری به طراحی و ساخت ویلا، به این نتیجه می رسید که باید با یک تیم کار بلد همکاری کرد و صفر تا صد پروژه را به آنها سپرد، باید به دنبال گروهی باشید که در نهایت نتیجه حاصل شده از فعالیت تیم رضایت بخش باشد و در واقع هزینه و زمانی را که صرف این مسیر می کنید و مثمر ثمر باشد.

 شرکت نگین آذین پارت، در سایه بیش از پانزده سال فعالیت در زمینه طراحی و ساخت ویلا، بصورت تخصصی و با به کارگیری مهندسین طراح و تیم اجرایی خبره و همچنین مهندس ناظرانی کار آزموده مفتخر به کسب رضایت درصد بالایی از کارفرمایان و مشتریان این شرکت بوده است. قرار داد همکاری در زمینه طراحی ویلا که میان ما و شما منعقد می شود شامل بخش های زیادی است که به قرار زیر می باشد.

 • طراحی پلان معماری ویلا

• طراحی سه بعدی با نرم افزار3dmax و ارائه رندر های تمام رنگی با تعداد معین در قرارداد

 • طراحی سازه بتنی

 • نقشه های اندازه گذاری نما

• طراحی نقشه مکانیکال

• طراحی نقشهالکتریکال همچنین در صورت تمایل به اضافه کردن هریک از بخش های محوطه و روف گاردن موارد زیر نیز اضافه خواهد شد

 • طراحی دو بعدی و سه بعدی محوطه شامل کلیه فضاها با ارائه رندر های تمام رنگی با تعداد معین در قرارداد

 • طراحی سه بعدی روف گاردن با ارائه رندر های رنگی با تعداد معین در قرارداد

 • اندازه گذاری محوطه

• اندازه گذاری روف گاردن  

دیـدن نمونـه کــارهای طراحی ویلا

طراحی سایت  و سئو توسط  9370134-0912