طراحی ویلا مدرن

Modern villa design

مراحل پله ای ساخت و طراحی ویلا مدرن

هر ساله توریستان زیادی به نقاط مختلف جهان سفر می کنند. به همین عنوان طراحان، در تمامی کشورها ایده ی طراحی ویلا مدرن و متنوعی را ارائه کرده و برای جذب توریستان داخلی و خارجی به ساخت ویلا می پردازند. طراحی ویلا مدرن راهی وسیع در صنعت ایده پردازان معماری است. همه ما دوست داریم زمانی که به مکانی سفر می کنیم، با اقامتگاهی هیجان انگیز روبرو شویم. در حال حاضر در تمام نقاط جهان صنعت معماری نوین و طراحی ویلا مدرن و لوکس به طور چشمگیری در حال افزایش است.


نکات مهم در طراحی ویلا مدرن

در انظار عمومی، ویلا ساختمانی است دارای سقف شیب دار، که در زمینی ساخته شده و از اطراف دارای فضای باز است که در محدوده ای خوش آب و هوا و بکر واقع شده و یک ویلا مدرن شامل فضای خارجی زیبا و متنوعی از قبیل باغ، آبنما، استخر، فضای سبز، زمین بازی و ... است.

طراحی ویلا مدرن

در ابتدا برای ساخت ویلا در محدوده مورد نظر باید شرایط جوی و جغرافیای بررسی شده تا در صورت تایید به دیگر مراحل طراحی و ساخت ویلا مدرن بپردازیم. ویلا با طراحی های مختلف به چند دسته تقسیم بندی می شود: ویلا وابسته به نوع سلیقه و انتخاب مردم در سبک ها و طراحی های متنوعی است. به طور مثال: از سبک و طراحی ویلاهای سنتی گرفته تا طراحی ویلا مدرن، ویلا سلطنتی، ویلا ییلاقی، ویلا مدیترانه ای، ویلا شهری، ویلا لاکچری، ویلا ترکیه ای. قبل از اعمال نقشه برای زمین فرض شده از ویلا، ابتدا باید تراکم منطقه مورد نظر را بررسی کرد و سپس طبق نوع تراکم، نقشه ی آن به صورت استاندارد و با فرض حذف هزینه های اضافی کشیده شود.

طراحی ویلا مدرن


نقشه کشی و طراحی ویلا مدرن

  ایده های نسبتا خوب، تاثیر بسزایی در فرایند نوع طراحی و ساخت ویلا خواهند داشت. در معماری و مکمل های آن، شما می توانید با اضافه نمودن بسیاری از چیزها در نوع طراحی تغییرات زیبایی را اعمال نمایید. صددرصد نوع طراحی داخلی در آرامش ساکنین بسیار مهم خواهد بود اما، علاوه بر طراحی داخل سالن ویلا و اتاق و آشپزخانه و سرویس ها و ... طراحی نمای ساختمان و محوطه ی آن هم بسیار مهم بوده و در جذابیت ظاهری کار تاثیر گذار است.

 اضافه نمودن گزینه هایی مانند محوطه ای بزرگ برای پارکینگ، محوطه ای برای بازی کودکان و یا باغچه، باغ، فضای سبز، نوع طراحی تکمیلی را ایجاد خواهد کرد. بعد از کشیدن نقشه توسط مهندسین، میزان هزینه و قیمت های صرف شده در ادامه کار، برآورد خواهد شد. از هزینه های طراحی گرفته تا هزینه شیرآلات و ملزومات ساخت ویلا.

تکمیل و ساخت ویلا را می توان از نظر سبک و سیاق به طور کلی به دو دسته مدرن و کلاسیک طبقه بندی کرد. استفاده از نقشه مناسبی از ویلای رویایی، ایجاد فضایی آرام در محوطه داخلی و بیرونی ویلا، کیفیت استفاده از مصالح پر قدرت و دارای استاندارد، سرعت کار در ساخت و کاهش هزینه های اضافی در ساخت یک ویلا کاربرد فراوانی خواهد داشت. بعد از تکمیل اطلاعات در تمامی این مراحل، پیمانکار با پی ریزی و ایجاد فضایی مناسب برای عملیات ساخت ویلا اقدام خواهد کرد.

طراحی ویلای مدرن

 زمانی که پی ریزی و گودبرداری محل مناسب ساخت آماده شد، اسکلت ساختمان طبق نقشه عملیاتی بر روی زمین گذاشته می شود. مراحل بعدی این کار، دیوار چینی ساختمان بوده که با ظرافت خاصی به تکمیل می رسد. ستون ها، بلوک چینی و آجر چینی صحیح و سفت کاری متناسب انجام خواهد گرفت.

در مرحله بعدی نسبت به شیب سقف، ساختمان ویلا توسط مهندس، سربندی خواهد شد. بعد از انجام سربندی، نوبت به نصب پنجره ها، برق کشی و لوله کشی ساختمان، ایجاد چارچوبی مناسب برای ویلا انجام می گیرد. سپس با عایق کاری ساختمان به مرحله تکمیلی رسیده که بنا به نوع سلیقه می توان از کناف، لمبه، چوب یا سقف کاذب برای ایجاد سقفی مدرن استفاده کرد. بعد از تمامی این مراحل کلید های برق، چراغها و لوستر نصب و سپس شیشه پنجره ها، پله بیرونی ساختمان به ترتیب نصب خواهند شد.


تاثیرات اجرای طرحی متفاوت برای بازی کودکان در محدوده خارجی ویلا

ساخت آبنما در طراحی ویلا مدرن

خانواده هایی که چندین کودک دارند، باید بدانند که کودک در فضای ویلا به محدوده ای برای بازی نیاز پیدا خواهد کرد و این محدوده نمی تواند فضایی با امنیت کم یا استخری بزرگ باشد. استخر بزرگ در فضای خارجی ویلا می تواند برای کودکان دردسر ساز و یا مسبب خفگی آن ها شود. بنابراین باید در نظر گرفت که برای ایجاد زیباسازی در محوطه خارجی ویلا و همچنین بازی کودکان، می توانید با طراحی آب نمایی کم عمق این نیاز را برطرف کرده و طراحی محوطه ویلا را منحصر به فرد نمایید.

طراحی ویلا


ساخت محوطه بازی در طراحی ویلا مدرن 

همانگونه که میدانید کودکان با بازی کردن، انرژی اضافی خود را تخلیه می کنند. ما می توانیم تا با ایجاد فضایی مفرح حفظ امنیت و شادی را در کودکان ایجاد نماییم. تصورکنید بعد از شلوغی شهر، فشارهای کاری فراوان، نیاز خواهید یافت تا به مکانی آرام و دور از تنش برای جذب انرژی و تخلیه فشارهای روانی بروید. با ساخت و طراحی فضایی آزاد برای تفریح کودکان، احساس آرامش و رهایی و تمرکز بیشتری خواهید داشت. یکی از طرح های ایجاد شده برای فضای بازی در ویلا، استفاده از وسایل بازی و یا زمینی پر از ماسه برای عدم آسیب پذیری و زخمی شدن کودک است.

طراحی ویلای مدرنساخت آلاچیق های کوچک زیبا برای کودکان

در طراحی مدرن، ساخت آلاچیق های کوچک علاوه بر زیبایی فضای محوطه، باعث خواهد شد تا کودک در فصول سرد برای بازی، از آلاچیق ها استفاده کند. این مورد گزینه مناسبی است تا خانه ای کوچک برای خود داشته باشد.ساخت استخر روباز یا رو بسته در طراحی ویلا مدرن دوبلکس  

طراحی و مدل های استخر برای فضای خارجی متفاوت است مانند استخرهای بتنی، وینیل، فایبر گلاس، چوبی، شیشه ای. استخر بتنی یکی از پر تقاضا ترین استخرها در ایران محسوب می شود. به علت هزینه کم و موجود بودن ابزار و وسایل ساخت و کاربردی بودن به مراتب مورد توجه بیشتری قرار دارد. استخر وینیل نوعی دیگر از استخر بوده که با ماده ی وینیل آب بندی شده و سپس با استفاده از پلیمر، فلز، بلوک یا چوب های فشرده ساخته و نصب آن بسیار راحت است.

استخر فایبر گلاس،چوبی،شیشه ای همانطور که از نام آنها مشخص است از جنس فایبر گلاس، چوب، شیشه ساخته و تکمیل می شوند. طراحی و اجرای طرح استخر رو باز و یا رو بسته، برای فصول سرد و گرم وابسته به نوع سلیقه سازنده که در ویلاهای لوکس و مدرن وجود دارد، متفاوت خواهد بود. یکی از مباحثی که در ساخت استخر روباز در ویلا وجود دارد این است که استخر روباز، مشرف به بقیه ساختمان های بلند و مورد دید آن ها خواهد بود و این نکته ای منفی برای ساخت آن است. می توان با ایجاد پوششی کم هزینه و موقتی، سقفی برای استخر ایجاد کرد. که به طور معمول جنس این نوع سقف، از ورق پلی کربنات بوده و در رنگهای متفاوت در بازار عرضه می شود.

ویلای مدرن

 این نوع پوشش سقف در کیفیت های متفاوت به صورت دستی یا برقی اعمال شده و باید توجه داشت که نوع برقی آن راحت تر بوده اما به مرور زمان تحت تاثیر شرایط جوی و آب و هوایی، قرار گرفته و خراب می شود. اما در کل ایجاد سقف موقت در استخر روباز باعث جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید و ایجاد سوختگی پوست بدن خواهد شد.

محوطه مناسب برای ساخت استخر، باید دارای نور خورشید زیاد در ساعات ابتدایی صبح و عصر باشد. به این نکته توجه کنید که مکان قرار گیری استخر در زیر درختی نباشد. چون علاوه بر ایجاد سایه در محوطه استخر، به مرور زمان با وجود رشد ریشه های درخت، فشار وارد شده ریشه ها از زیر خاک و کناره های استخر باعث تخریب آن خواهد شد. در بسیاری از موارد دیده شده است که استخر دچار نشتی گردیده که یکی از علل مهم آن وجود درختی در حوالی استخر می باشد. حتما توجه کنید که طول و ابعاد استخر باید سه برابر قد شما بوده و عمق آن به یک متر برسد.


دیـدن نمونـه کــارهای طراحی ویلا مدرن

طراحی ویلای مدرن

طراحی سایت  و سئو توسط  9370134-0912

طراحی-ویلای-مدرن