طراحی مناسب فضای خارجی ویلا

The exterior design of the villa

طراحی فضای خارجی ویلا

طراحی فضای خارجی ویلا

طراحی فضای خارجی ویلا همچون فضای داخلی آن از اهمیت به سزایی برخوردار است که لازم است عناصر آن به گونه ای در کنار هم قرار گیرند تا در عین اینکه رضایت خاطر ساکنان ویلا را فراهم آورد برای آنها کاربرد لازم را نیز داشته باشد و فضای زیبا و دلنشینی را برای ساکنان آن فراهم آورد.

بسته به نوع طراحی معماری ساختمان عناصری همچون استخر، آلاچیق، ایوان, ابنما و ... در جای مناسب خود قرار میگیرند تا یک محدوده دید زیبا را به مخاطبان خود هدیه دهد و موجبات لذت و شادی آنها را فراهم آورد.شایان ذکر است که فضای خارجی ویلا اولین دید و پیش زمینه را به فردی که از آن بازدید میکند القا میکند. پس طبیعی است که لازم است اینگونه از طراحی ها از زیبایی و جلوه متبحرانه ای برخوردار باشد تا چشم اندازی زیبا و چشمگیر از ویلای شما ارایه دهد چرا که هرچقدر هم که فضای داخلی ویلا زیبا باشد آنچه که در معرض دید بازدید کننده خارجی قرار دارد همان نمای خارجی ساختمان است.

امروزه در طراحی ویلا یک فضای خارجی زیبا از فضا های سبز زیبا و بسته به اندازه ویلا در مقیاس های مختلف استفاده میشود. در این طراحی ها میتوان چینش درست درختان و بهره گیری از انواع گیاهان زیبا و دلنشین که فضا را هرچه بیشتر دل انگیز می کنند مشاهده کرد. در حقیقت طراحان جهت هرچه زیبا تر کردن فضای ویلا اقدام به چمن کاری و گل کاری میکنند که این امر در ضمن اینکه فضای ویلا را دل انگیز میکند سبب میشود تا آب و هوای اطراف ویلا نیز تازه شود و اکسیژن بیشتری در فضا تولید شود.

طراحی فضای خارجی ویلا

حتما میدانید که اکسیژن بیشتر سبب حس سرخوشی بیشتری در انسان می شود تا جایی که حتی امروزه در بار های خارج از کشور اکسیژن را به مشتریان خود می فروشند. با این حساب شما قطعا تفاوت حال و هوای یک ویلا با فضای سبز مناسب و ویلای دیگری بدون فضای سبز را احساس خواهید کرد. خوشبختانه شرکت نگین آذین پارت در این زمینه نیز متخصصان زبده و کار آزموده ای را در اختیار دارد که کار محوطه سازی ویلا ها را با مهارت انجام میدهند و پروژه های کم نقصی را ارائه خواهند داد.تفکیک فضا در ویلا های مدرن

یک طراحی مناسب ویلا یک ارتباط مناسب حرکتی بصری بین اجزاء مختلف ویلا از درب ورودی گرفته تا محوطه خارجی و داخلی ویلا ایجاد میکند و این امکان را فراهم می کند که دسترسی آسان به بخش های مختلف ویلا برای ساکنان آن به آسانی فراهم شود. در تفکیک فضا ها از سبک های مختلفی استفاده میشود اگر تمایل به داشتن ویلایی به حال و هوای ویلای کلاسیک داشته باشید معماری آن نیز به صورت کلاسیک خواهد بود. و در صورتی که ویلایی با حال و هوای مدرن را لذت بخش بدانید معماری آن نیز همانطور برای شما انجام خواهد شد.

طراحی فضای خارجی ویلا

در هر صورت با هر سبک و سیاقی که ویلا ساخته شود لازم است که یک پلان معماری مناسب و مطلوب تهیه شود تا تمام بخش ها را با قسمت ورودی ویلا در نوعی ارتباط مناسب خود قرار دهد.در حقیقت تفکیک فضا در رشته معماری از بخش های سخت و زمان بر به حساب می آید چرا که قرار گیری هر عنصر در جای مناسب خود از اهمیت زیادی برخوردار است و اگر عناصر ویلا به درستی در جای مناسب خود قرار نگیرند بعد ها ساکنان ویلا را نه تنها در عبور و مرور آسان در ویلا بلکه در داشتن چشم اندازی زیبا از ویلا نیز دچار مشکل خواهد کرد.  طراحی ویلا کلاسیکشرکت نگین آذین پارت

دیـدن نمونـه کــارهای طراحی ویلا

طراحی سایت  و سئو توسط  9370134-0912