طراحی باغ ایتالیایی

طراحی باغ ایتالیایی

Italian Garden Design


طراحی باغ ایتالیایی:

در روزهای اقتدار امپراطوری روم , باغ های ایتالیایی ترکیبی از مجموعه درختان زینتی و گیاهانی مانند مورد و شمشاد ایکلس بوده است.در این باغ ها سنگ ریزه ها و انواع  صدف های دریایی را برای تزئین بکار می بردند و در ادامه , این روش به تدریج در طول تاریخ کاربرد مجسمه در باغ ها و پارک های اطراف قصرها مرسوم گردید.نکته قابل توجه این است که در دوره رنسانس قرینه سازی کاملا مشهود بوده اما به تدریج کم رنگ گردیده است.

طراحی باغ ایتالیایی

آبنما خانگی

در باغ ایتالیایی فواره و خروج آب از دهان یا قسمتهای دیگر مجسمه متداول بوده است که به بقیه کشورهای اروپایی نیز رسوخ کرده و حتی کشورهای اسیایی هم به تقلید از آن پرداختند .برای مثال به کوهستانی مشهد می توان اشاره کرد که نمونه ای از یک باغ ایتالیایی است که با بررسی اجمالی می توان نشانه های آن را دریافت , از جمله مشاهده ارتفاع سطح و احداث ساختمانی در قسمت میانی و بالایی و وجود استخر بزرگی یا مجسمه ای در میان و مقابل ساختمان , به همراه پلکان وسیع با مجسمه دوشیر در طرفین.

طراحی باغ ایتالیایی

باغ ایتالیایی

ناگفته نماند که منظور از باغ ایتالیایی یا باغ فرانسوی و غیره , باغ های کلاسیک آنهاست نه پارک های مدرن  و آنچه اکنون به سبک ایتالیایی یا انگلیسی باغ سازی می کنند.

گیاهان در باغ های ایتالیایی: در زیر نمونه هایی از گلها و گیاهان بکار رفته در باغ های ایتالیایی توضیح داده شده است.

پیچ گلیسین •

بوی شگفت انگیز می دهدو یکی از زیباترین گلهای رونده در فصل بهار می باشد.و در رنگهای سفید و یاسی می تواند باشد. به شدت رشد می کند و روی دیوار ها و پرگولا زیبایی خاصی را جلوه میده. نیاز به برش (در تابستان) و نگهداری قوی دارد. در مواقع سرما ممکن است سرما زده یشود اما بعد از یخ زده گی مجددا به رشد خود ادامه می دهد.

طراحی باغ ایتالیایی

گل رز•

 باغ ایتالیایی بدون گل رز فایده ندارد! از میان تعداد زیادی از گونه ها ، بهتر است آن دسته از گل هایی را که بوی معطر دارند (مثلا "Casanova" یا "Friesia" بزرگ یا گل های رونده (Heidelberg") را انتخاب کنید.

طراحی باغ ایتالیایی

 "بوته زرشک قرمز مینیاتور"- بربریس •

درختچه هایی با مراقبت و نگهداری کم را انتخاب کنید که رشد آن ضعیف باشد.به عنوان مثال Atropurpurea Nana قرمز برگ، زرد برگ "ماریا"

طراحی باغ ایتالیایی

اسطو خودوس•

در هوای گرم، عطری قوی و بیسار مطبوع خواهد داشت. در انواع رنگ های آبی، بنفش، سفید و صورتی موجود می باشد اسطوخدوس خورشید و نور، خاک نفوذپذیر را دوست دارد. برای رشد بهتر این گیاه در فصل بهار نیاز به هرس دارد.

طراحی باغ ایتالیایی

آب در باغ ایتالیایی :

عناصر آب در طراحی باغ ایتالیایی در قالب فواره ها گنجانده شده است. آنها معمولا بر اساس یک دایره، یک مربع یا یک چند ضلعی منظم ساخته می شوند. در وسط یک دایره تزئین شده با دو یا سه کاسه بود که از آن آب به داخل حوضه پایین تر کاسه سرازیر می شد. فواره در مرکز دایره یا حوضچه قرار دارند، معمولا در مقابل خانه، اما می توانید آنها را در کنار دیوار قرار دهید.به عنوان مثال، در زیر دیوار حصار. 

طراحی باغ ایتالیایی

مشخصات باغ های ایتالیایی :

• باغ مشجر با یک ساختمان زیبا در وسط و ناحیه بالای باغ

• معابر پوشیده از سنگ ریزه , گوش ماهی و صدف

• مجسمه بزرگی وسط آب یا مقابل عمارت

تراس در جلوی عمارت

• گل کاری در حاشیه معابر

• معماری خاص در ساختن عمارت

• پله کان وسیع با ارتفاع کم پله ها

• فواره های بسیار زیبا در تعداد فراوان در باغ

• استخر های بزرگ به شکل مربع , مستطیل و سنگ های تراشیده در اطراف و فواره سنگ در وسط

• باغ ایتالیایی کلاسیک بسیار هندسی بوده است . یعنی در طراحی آن کل منطقه را به مربع های مختلف تقسیک بندی می کردند.

طراحی-باغ-ایتالیایی

دیـدن نمونـه کــارهای طراحی باغ ایتالیایی

طراحی سایت  و سئو توسط  9370134-0912