طراحی باغ انگلیسی

طراحی باغ انگلیسی

English garden design


طراحی باغ انگلیسی

باغ انگلیسی در حقیقت از ترکیب نقاشی، شعر، خیال و شکل‌های دیگر که عمق ریشه آن تحت تأثیر ادبیات قرار داشت.

باغ‌ انگلیسی به دو سبک باغ‌های رسمی و باغ طبیعی تقسیم می‌شود. باغ‌های دوره رنسانس انگلستان در فضایی طراحی شده که گیاهان در خطوط راست و مستقیم قرار داشتند و این یکی از مشخصه‌های مهم باغ انگلیسی است. ساختن برکه ها و استخرهای بزرگ، کاشتن گل های زیبا، بوجود اوردن تپه ها و درختان که در دوطرف خیابان که اکثرا از سرو تشکیل می شد و دیگر فضاهای خالی که با چمن پوشیده می‌شد و گذاشتن یک درخت در مرکز زیبایی بی نظیری می بخشید.

طراحی باغ انگلیسی

فوارها و آبنماهای ساده نیز یکی از عنصرهای اصلی باغ انگلیسی بود. مدلهای مختلف باغ از دوره رنسانس تا کلاسیک، در امتداد باغ های منظم و تا قرن هجدهم رو به تکامل داشتند تا اینکه در انگلستان انقلابی در ساختار باغ سازی پدیدار شد. شعرا و نویسندگان انگلیسی در کتب و اشعار خود به تعریف از مناظر بدیع طبیعی و تمسخر باغ سازی منظم پرداختند. البته رشد اقتصادی انگلیس در این امر بسیار مؤثر بود. بدین ترتیب شهرگرایی و زندگی در محیط دست ساز انسان جای خود را به شیوه زندگی در ییلاق حال و هوای روستایی بخشید. ساخت ویلاها به عنوان بیان جامعه آزاد بریتانیا مبنای باغ و منظرسازی قرن هجدهم قرار گرفت.

طراحی باغ انگلیسی

ساختار باغ انگلیسی نامنظم در این روش با تلاش هر چه بیش تر نقشه کشی می شد تا همه چیز نقشه کشی نشده به نظر آید. جاده های باریک و پرپیچ وخم، توده ای از درختان در فواصل اتفاقی، دریاچه ای کوچک و رودبارهای ماری شکل به جای حوضچه ها و جوی بندی های متقارن مناظری بدیع را به وجود می‌آوردند.

در طراحی باغ انگلیسی شکل زمین، آب، درخت و معماری همانند تابلوی نقاشی با ایجاد پس زمینه، میان زمینه و پیش زمینه با یکدیگر ترکیب می شدند و بدین ترتیب، تعادل و ترکیب نقاشی گونه منظر جایگزین اصل تقارن ریاضی باغ‌های فرانسوی است. بهترین نمونه طراحی به باغ های (Rousham) و (Stourhead) و (Stowehouse) خلاصه میشد. در این باغ ها، حرکت و زندگی، جانشین تمامی فضاهای نمایشی باغ های فرانسوی می شد.  

چند مورد از ویژگی‌های باغ انگلیسی

1.وجود نداشتن نظم در کاشت درختان

2.مسیرهای پهن جهت تردد

3.فضاهای بزگ چمن کاری شده

4.گل کاری از هر رنگ

5. استفاده از گونه های مختلف گیاهان

6. ابعاد اکثر گا ها و گیاهان نسبت به باغ های دیگر کوچکتر است

7.استفاده از پرچین و هرس آنها به صورت نا منظم

8.کاشت یک درخت در مساحت های خالی چمن شده

9.استفاده از آرک و کالسکه های مملو از گل

طراحی سایت  و سئو توسط  9370134-0912