info@neginazinco.com | ۸۸۹۸۹۰۷۵-۰۹۱۲۱۰۵۰۷۷۵ : با ما در تماس باشید

رستوران آبی کن, طراحی و اجرا


طراحی رستوران آبی کن

تهرانی ها، جاده ی زیبای کن را خیلی خوب می شناسند و بسیاری از آنان نام رستوران و سفره خانه ی آبی کن را شنیده اند و بسیاری هم، از امکانات و غذاهای فرنگی این سفره خانه و رستوران آبی کن، یکی از زیباترین مراکز و بهترین رستوران جاده سولقان، لذت برده اند.

رستوران آبی کن

در این که رستوران آبی کن یکی از معدود سفره خانه ها و رستوران های بسیار با کیفیت و مورد علاقه بسیاری از پایتخت نشینان است، هیچ شکی نیست. اما در این مطلب می خواهیم به جنبه دیگری از این سفره خانه و رستوران آبی کن بپردازیم و طراحی داخلی رستوران آبی کن را، که یکی از زیبا ترین و منحصر به فرد ترین طراحی های داخلی را در میان دیگر رستوران ها و سفره خانه های با فضای باز و بنا شده در باغ های زیبای این محل را داراست، به شما مخاطبان و مشتریان عزیز، معرقی نماییم و با دیدی انتقادی، به طراحی داخلی رستوران آبی کن بپردازیم.

رستوران آبی کن

اما شاید برای افراد گوناگون که تنها برای لذت بردن از فضای این سفره خانه و رستوران، مراجعه می نمایند و کمتر به طراحی داخلی یک رستوران با فضای باز آشنایی دارند و شاید کمتر توجه کنند؛ ضرورت دارد تا در ابتدای این مطلب، به برخی از نشانه ها و المان های ضروری و لازم چنین سفره خانه هایی بپردازیم. به همین دلیل؛ در ادامه مطلب، بخشی از این الزامات و ضرورت ها را در رابطه با طراحی داخلی و خصوصا طراحی داخلی رستوران آبی کن بیان خواهیم نمود و پس از آن به جنبه های دیگر این باغ رستوران، خواهیم پرداخت.

برخی از ضرورت ها و الزامات یک باغ – سفره خانه و رستوران در مقایسه و تناسب با رستوران آبی کن:


در ابتدای این بحث باید، روشن کنیم که این استاندارد ها خاص رستوران آبی کن که از حمله انواع باغ رستوران تهران می باشد، نیست و هر باغ رستورانی می بایست، طراحی داخلی خود را با این استانداردها، تا حد ممکن سازگار کنند. در ابتدای این بحث باید با توجه به نوع کاربری از باغ ، برای هر نوع استفاده بپردازیم.  

طراحی رستوران آبی کن

علاوه بر طراحی خارجی رستوران باید به طراحی نمادین داخلی آن نیز اهمیت بدهید. یکی از مهم‌ترین نکات برای داشتن طراحی داخلی مناسب برای رستوران، ایجاد نورپردازی ایده آل و مناسب است. می‌توانید با نصب لامپ‌های تزیینی و برنجی و … میزان نور درون محیط رستوران را تنظیم کنید و زیبایی آن را افزایش دهید.

نوع کاربری انواع باغ ها در مقایسه با رستوران آبی کن :

هر باغ زیبا، در هر نقطه ای ، ابتدا باید تکلیف خود را با کاربری خاصی که می خواهد از آن مکان داشته باشد ، روشن نماید. مانند رستوران آبی کن، مالک یا هر شخص دیگری که مسئولیت باغ را بر عهده دارد، باید تصمیم بگیرد که از فضای زیبای باغ، چه نوع کاربری ای انتظار دارد. اگر تصمیم بر این شد، که این باغ قرار است، کاربری سفره خانه – رستورانی، مانند رستوران آبی کن داشته باشد؛ در ابتدا باید نوع معماری این سفره خانه – رستوران را معین کند.

از انواع این طراحی داخلی می توان به طراحی سنتی ایرانی، طراحی فرنگی و یا سایر طرح های دیگر اشاره کرد. رستوران آبی کن، در این حوزه این مجموعه، نوعی طراحی ترکیبی داخلی را انتخاب نموده است؛ که می توان هم به نزدیکی زیاد بخشی از فضای سفره خانه – رستوران، به معماری سنتی ایرانی اشاره نمود و هم به قسمتی دیگر از این باغ به طراحی فرنگی رستوران آبی کن، اشاره کرد.

الزامات خاص باغ رستوران های با طراحی داخلی ترکیبی در مقایسه با رستوران آبی کن:


مهم ترین نکته در این نوع طراحی داخلی، جداسازی یا به عبارت دیگر پارتیشن بندی دو فضای سنتی و فرنگی است. این پارت بندی می تواند (علیرغم تفکر موجود) هم به وسیله حجره بندی کلاسیک ایرانی یا فرنگی، مانند کلبه سازی و آلاچیق بندی فلزی یا چوبی و یا در برخی موارد حتی به وسیله ی پلاستیک باشد، و در فضای باز می تواند هم از طراحی سنتی ایرانی مانند تخت گذاری و در برخی باغ رستوران های قدیمی، طاقچه بندی و فرش گذاری، که به رواق بندی شهرت دارد، بهره ببرد و هم مانند بسیاری از رستوران های فرنگی، از مبلمان و صندلی های مدرن استفاده گردد.

رستوران باغ آۤی کن


در رستوران آبی کن، طراحی باغ رستوران، از این خصیصه برخوردار است که فضای پارتیشن بندی، از درون فضا به طراحی داخلی فرنگی و مدرن بسیار نزدیک است و در عین حال، فضا سازی آلاچیق گونه  فضاهای سربسته، در بیرون این بخش ها، با استفاده از ساخت آلاچیق های تقریبا سنتی ایرانی، جلوه ای چشم نواز را به رستوران آبی کن بخشیده است و می توان گفت که طراحی داخلی این پارت ها، با طراحی داخلی مختلط یا ترکیبی فرنگی – ایرانی، خاصیتی دو گانه و کار آمد از این پارتیشن ها ساخته است.

در مورد فضای باز، رستوران آبی کن به طرز بسیار خوبی، توانسته، از معماری سنتی ایرانی بهره ببرد و با طراحی تخت های بسیار با کیفیت و خوش ساخت این تخت ها، جلوه ای بسیار خاص و دلربا به این باغ سفره خانه ببخشد. این نوع طراحی داخلی سفره خانه ای، به گونه ای تردست گونه، این پارت از باغ را برای کاربری هایی مانند خوردن خوراک، کشیدن قلیان و راحت نشینی یا به عبارتی خوش نشینی مشتریان، تناسب بخشیده است.

طراحی باغچه رستوران کن

اما بخش مهم دیگری، که مخاطبان و مشتریان در ارتباط با طراحی داخلی باغ رستوران، از جمله رستوران آبی کن، شاید بی هیچ توجهی از آن می گذرند، طراحی باغچه، و دیگر فضاهای آزاد باغ است. در یک باغ  رستوران، می توان با فضاسازی های گوناگون، که می تواند تنها از چمن بهره برده باشد (و در مقایسه با دیگر انواع طراحی داخلی، اقتصادی تر باشد)، یا ترکیب چندگانه فضای سبز آبنما و آبشار صخره ای و محوطه رستوران ( که زیبایی چشمگیری به باغ ببخشد و در عین حال بسیار پرانتر از نمونه های ساده  اینگونه طراحی داخلی باغ رستوران و یا انواع طراحی های سنتی و فرنگی دیگر، بهره برد.  

در رستوران باغ آبی کن، که از جمله ی لوکس ترین و مرفه ترین مراکز باغ رستوران تهران، است از نمونه ی دوم بهره برده شده است. اما برای آشنایی بیشتر با این طراحی داخلی رستوران آبی کن، به صورت مختصر به ویژگی های هر یک از این بناها و طراحی های داخلی این سفره خانه محبوب، خواهیم پرداخت .

طراحی داخلی رستوران آب کن

مزیت های طراحی داخلی انواع آبنما و آبشار صخره ای و محوطه رستوران :  

آبنماهای به کار رفته در رستوران آبی کن، یادآور آبنماهای سنتی ایرانی است. این نوع آبنماها فارغ از جنبه های اکولوژیک خود، از بهترین و چشم نوازترین مناظر و طراحی های داخلی یک باغ، است. حتی اگر کاربری آن، رستوران یا سفره خانه نباشد. ویژگی هایی چون برانگیختن حس نوستالژی، طراوت زایی و نشاط بخشی، و احساس آزادی (به علت ذائقه ی ناخودآگاه ما ایرانیان به بناهای سنتی مان) تنها بخشی از مزیت های این آبنما هاست.  

عامل اصلی این احساسات، بنابر آخرین تحقیقات محققان ، وجود آب است. انسان هزاران سال ، با این عقیده زیسته که چهار عنصر آب، آتش، باد و خاک، نه تنها تشکیل دهنده ی کلیت جهان است، بلکه خداوند از این چهار عنصر، زمین را خلق کرده است. همنشینی آب در آبنماها ، با عناصری مانند خاک و احتمالا باد و آتش، این پیوند ناخودآگاه را، مانند چراغی در ذهن ما کلید می زند . رستوران آبی کن، از این عقیده ی انسانی در طراحی فضاهای باغ، استفاده ی فوق العاده ای کرده است؛ که با محوطه سازی و خصوصا آبشار صخره ای رستوران، جلوه ای اسطوره ای به این بنا بخشیده است که در ادامه مطلب به نقش آنها، در تکمیل فضای داخلی باغ به عنوان بخش مهمی از طراحی داخلی رستوران آبی کن خواهیم پرداخت:  

بهترین رستوران جاده سولقان

محوطه سازی رستوران آبی کن :

مورد دیگری که به ترکیب عناصر گفته شده، در بخش قبل بسیار کمک می کند، طراحی محوطه ی باغ و رستوران آبی کن است، که به گونه ای منحصر به فرد، افراد را به یاری ناخودآگاه تاریخی آنها، به ایده آل های ذهنی شان از یک باغ مفرح و بسیار نزدیک به باورهای ناخودآگاه ذهنی شان، نزدیک می کند.

به محض ورود به رستوران آبی کن، شما با مجموعه ای همگن از طراحی داخلی ایرانی و یا به عبارتی سنتی مواجه می شوید، که به طرز کاملا ناخودآگاه شما را به سمت داخل هدایت، می کند. رستوران آبی کن با بهره گیری هوشمندانه از این عناصر، مخاطب را به صورت ناخواسته ای شیفته ی خود می کند و این از ویژگی های بسیار خاص بهترین رستوران جاده سولقان، است.

بهترین رستوران جاده سولقان

آبشار صخره ای و نقش آن در فضاسازی و طراحی داخلی رستوران آبی کن :

در انتهای مطلب، به نقش آبشار صخره ای رستوران آبی کن خواهیم پرداخت. این آبشار از دو جهت قابل بررسی است. اول آنکه در یک حوض قرار گرفته؛ که برای ما ایرانیان یادآور نوستالژیک ترین فضاهای سنتی ایرانی است و در ادامه در مرکز آن آبشار صخره ای را می بینیم که علیرغم مدرن بودن و غیر سنتی بودن خود، به علت همگن بودن با سایر ارکان معماری سنتی، جلوه ای سنتی و بسیار زیبا به رستوران آبی کن، بخشیده است.

 کاربرد بسیار خاص این آبشار، سوای زیبایی انسان محور آن؛ استفاده ی فوق العاده هوشمندانه از این آبشار صخره ای، جهت تلطیف و در هوای گرم، خنک نمودن محیط بیرونی رستوران آبی کن است. به گونه ای که این آبشار صخره ای به راحتی فضای داخلی باغ را، حداقل تا سه یا چهار درجه سلسیوس خنک تر می کند و این حکایت از مطالعه ی بسیار به روز و پیشرفته ی طراحی داخلی رستوران آبی کن دارد.

باغ رستوران تهران

وجود عناصر دیگری در این مجموعه ی حوض و آبشار صخره ای، مانند پرندگان بسیار زیبا و کمیاب، بهره گیری از المان های سنتی، مانند وجود میوه ها در آب یا لب حوض و همچنین استفاده از ظروف نوستالژیک سنتی ، مانند دوری های ( سینی) کلاسیک، تشت های رویی و بسیاری از المان های دیگر ، رستوران آبی کن را به جایی رسانده است که به جد؛ طراحی داخلی باغ رستوران، مهملی شده تا این باغ رستوران تهران، به عنوان بهترین رستوران جاده سولقان مطرح شود.  

با این ویژگی ها، پیشنهاد می کنیم، حتی برای دیدن طراحی بی نظیر رستوران باغ آبی کن، حتما به این سفره خانه و رستوران مجلل و لاکچری، بروید، و از جاذبه های فوق العاده ی آن دیدن کنید و از خوردن انواع غذاهای ایرانی و فرنگی در این باغ بسیار پر نشاط، لذت ببرید.  


دیـدن نمونـه کــارهای طراحی رستوران

طراحی سایت  و سئو توسط  9370134-0912