پوشش سقف پاسیو و سقف حیاط خلوت

مشاوره و بازدید رایگان

021-22368270

 09121725297
پوشش حیاط خلوت

PATIO COVERS


 

پوشش پاسیو :

پوشش سقف حیاط خلوت، پاسیو و نورگیر امروزه کار آسان‌تری شده است، پوشش سقف نورگیر و پوشش سقف حیاط خلوت به روش‌های جدید صورت می‌گیرد. پوشش سقف نورگیر، سقف پاسیو و نورگیر یکی از نگرانی‌های سازندگان واحدهای مسکونی است. در این مقاله به چگونگی بهره‌برداری مناسب از انواع پوشش‌ها برای مسقف نمودن این فضاها می‌پردازیم.

ما به هر خانه ای وارد می شویم؟!

طیف گسترده محصولات ما , موجب می شود در هر خانه ای وارد شویم. اگر خانه ای پاسیو داشته باشد بهترین پیشنهادات برای پوشاندن پاسیو در اختیار ماست حداقل فایده  پوشاندن نورگیر پاسیو در طبقه اول یا نورگیر پشت بام  حفظ انرژی, و کاهش گرد و غبار و کثیفی, ممانعت از ورود حشرات, پرندگان و خزندگان است. اگر اهل ورزش باشیم این فضا برای این منظور ایده ال است.

پوشش نورگیر

در بام یا در حیاط فضا های آزاد و بدون استفاده می توانند به شکل یک آلاچیق , فضائی مفرح ایجاد نمایند و محلی مناسب برای گردهمائی های دوستانه باشند.مزیت آلاچیق های ما نسبت به سایر محصولات مشابه تنوع رنگ و شکل و روشنایی نسبی آن می باشد.

پوشش ورودی آپارتمان یا ساختمان میتواند ضمن محافظت درب ورودی از آفتاب و باران به ساختمان شخصیت جدیدی ببخشد و بر زیبائی مجموعه درب بیفزاید.پوشش تمام یا قسمتی از فضای حیاط بعنوان پارکینگ ضمن محافظت اتومبیل ها در مقابل برف و باران و ... فضای حیاط را از سادگی در آورده و بعنوان یک عنصر معماری مورد توجه قرار گیرد.

بسیاری از استخر های خانگی بدلیل مسائل مشرفیت و یا حفظ پاکیزگی آب و خفظ دمای آب عملاً قابل استفاده نیستند. پوشش سقف استخر و دیواره های آن با ورق های پلی کربنات و با رعایت نکات فنی مربوطه بهترین پیشنهاد است.

سقف پاسیو-سقف حیاط خلوت-پوشش سقف حیاط خلوت

پوشش سقف حیاط خلوت

امروزه به دلیل کم بودن جا، فضا و کوچک شدن خانه‌ها افراد بسیاری خانه‌هایی که در دوطبقه همکف و دارای حیاط خلوت می‌باشند را خریداری می‌کنند و برای استفاده بهتر و بهینه از این فضاها به‌صورت‌های مختلف این فضاها را مشخص می‌نمایند. یکی از ابزارهایی که در سال‌های اخیر در این صنعت بیشتر استفاده می‌شود، پلی کربنات می‌باشد. پلی کربنات‌ها دارای ویژگی‌های مناسبی برای پوشش سقف حیاط خلوت و دیگر فضاها هستند.

از ویژگی‌های بارز پلی کربنات سبکی، مقاومت و رنگ‌بندی مناسب این کالا می‌باشد. همچنین پلی کربنات‌ها در برابر سرما و نور خورشید نیز مقاوم می‌باشند. کافیست طراحی و اجرای مسقف کردن حیاط خلوت خود را به ما بسپارید. با آهن‌کشی مناسب و تمیز زیر نظر متخصصان این حوزه و با استفاده از پلی کربنات این کار را به بهترین شکل ممکن ارائه می‌دهیم. همچنین این مواد برای پوشش پاسیو نیز به‌کاربرده می‌شوند چرا که پلی کربنات نور را از خود عبور می‌دهد.

سقف پاسیو و انواع آن

 پوشش سقف پاسیو یکی از موارد مهم در دکوراسیون و طراحی واحدهای مسکونی همکف و چندطبقه می‌باشد. این پوشش در انواع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد که می‌توان به نمونه‌هایی همچون پوشش فایبرگلاس، مات و شفاف، پلی کربنات و همچنین پوشش حبابی نورگیر اشاره نمود. هریک از موارد گفته‌شده از ویژگی‌های مشخصی برخوردار هستند که می‌توانند گزینه مناسبی برای پوشش دهی حیاط خلوت شما به‌حساب بیایند.


پیشنهاد میکنم مقاله پوشش سقف جهت آشنایی با انواع پوشش های سقف را مطالعه بفرمائید


 به‌عنوان‌ مثال پوشش حیات خلوت از جنس شفاف برای نوردهی بیشتر و تماشای ستارگان بسیار مناسب‌تر می‌باشند. در کنار این موارد می‌توان به این نکته مهم اشاره نمود که محیط و میزان فضا نیز در انتخاب این دسته از پوشش‌ها تأثیرگذار هستند. در ادامه همراه ما باشید تا شما را بیشتر با انواع این سقف‌های پوششی برای حیاط خلوت آشنا کنیم.  

پوشش حیاط

دیزاین و دکوراسیون بخش‌های خاصی از محیط خانه باید با دقت فراوانی طراحی شود چرا که با انجام یک طراحی زیبا باعث افزایش زیبایی و بهره‌وری از این فضا می‌شویم. یکی از پیشنهاد‌های شرکت ما برای پوشش حیاط خلوت و پوشش پاسیو استفاده از ترکیبات صفحاتی نیمه شفاف یا همان پلی کربنات و درهای چوبی به‌جای آهن‌کشی می‌باشد. این ترکیب علاوه برافزایش راندمان استفاده از پاسیو و حیاط خلوت باعث افزایش جذابیت این فضاها نیز می‌شود. صفحات نیمه شفاف این اجازه را می‌دهند که نور طبیعی به‌صورت کامل به گل و گیاه برسد و لودرهای چوبی نیز همخوانی بسیاری با طراحی این فضا ایجاد می کند.

اگر در پاسیو و حیات خلوت فضایی برای نشستن طراحی کرده‌اید می‌توانید از ترکیب سنگ‌های سه‌بعدی با عناصر فوق در جهت افزایش زیبایی این طراحی استفاده کنید. برای طراحی پوشش پاسیو مانند طراحی فضای حیاط خلوت، پوشش سقف این فضا می‌تواند از روش‌های سنتی و همچنین با استفاده از ایرانت های پلاستیکی نیز اجرا شده باشد.

 

پوشش سقف حیاط خلوت با نورگیر حبابی :

 پوشش سقف حیاط خلوت با نورگیر حبابی یکی از دغدغه‌های سازندگان و مجریان پروژه‌های مختلف می‌باشد که با پیشرفت صنعت در این زمینه و به‌کارگیری عناصر جدید در این نوع از پوشش سقف، زیبایی و کارایی دوچندانی به این محصول بخشیده است. یکی از مدل‌های پوشش‌های سقفی جهت ایجاد نور در فضاهای مختلف ازجمله پوشش سقف حیاط خلوت نورگیر حبابی می‌باشد.

نورگیر حبابی با قابلیت‌های مختلفی که دارد باعث شده است طراحان و مجریان به میزان زیادی از آن فضاهای مختلف استفاده کنند. قابلیت نصب سیستم متحرک یکی از ویژگی‌های بسیار مهم و خاص این پوشش‌ها می‌باشد. از دیگر ویژگی‌های نورگیر حبابی طراحی دوجداره آن است. البته بنا به درخواست مشتریان می‌توان نورگیر حبابی را به‌صورت دوجداره در سقف حیاط خلوت طراحی نمود. به‌صورت کلی نورگیرهای حبابی از دو بخش تشکیل‌شده‌اند. یک بخش مربوط به فایبرگلاس نورگیر و بخش دیگر مربوط به قسمت حباب اکرولیک نورگیر می‌باشد.

سقف پاسیو-سقف حیاط خلوت-پوشش حیاط خلوت

 

کارایی پوشش سقف حیاط خلوت از جنس نورگیر حبابی :

از پوشش سقف نورگیر حبابی در فضاهای مختلفی استفاده می‌شود که علاوه برافزایش راندمان استفاده از فضا باعث زیبایی و جذابیت مکان‌های مختلف می‌شود. پوشش سقف نورگیر حبابی را می‌توان در پوشش سقف حیاط خلوت و نورگیر پاسیو نیز مورداستفاده، طراحی و بهره‌برداری قرار داد. استحکام و زیبایی این نورگیر در پوشش سقف حیاط خلوت باعث می‌شود که استفاده از این پوشش‌ها برای این دسته از فضاها آسان‌تر شده و باعث انعکاس نور بیشتر در محیط خانه گردد.

کارایی و راندمان بالای این دسته از پوشش‌های نورگیر حبابی در محیط‌هایی مانند سقف حیاط خلوت بسیار مناسب و ایده آل محسوب می‌شوند. البته جالب است بدانید که در کنار پوشش سقف حیاط خلوت می‌توان از نورگیر حبابی در محیط‌های دیگری ازجمله سقف پاسیو و پوشش نورگیر، نورگیر پاساژها، مسقف کردن استخر و دیگر اماکن نیز استفاده نمود.

 

سقف پاسیو-سقف حیاط خلوت-پوشش حیاط خلوت

استفاده از نورگیرهای سقفی-حبابی در دنیا بسیار طولانی، پر اهمیت و به شکل گسترده بوده است این محصول درکشور ما نیز سابقه ی دیرینه دارد ولی متاسفانه شناخت کمتری نسبت به مزایای آن وجود دارد و برای اکثر مردم نقطه آغاز نورگیر، نوع شیشه ایی آن با اسکلت فلزی است، در صورتیکه گزینه بسیار مناسب تری برای ارائه آن وجود دارد.

ما با در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی و اقلیمی کشورمان، طیف وسیعی از نورگیرهای  حبابی یا گنبدی ، اکریلیک، و پلی کربنات را ارائه می دهیم. این پوشش نورگیر با توجه به ویژگی های چشمگیر آن از قبیل: زیبایی، سهولت نصب، ایمنی بالا در برابر شکستن، آب بندی کامل نسبت به نورگیرهای شیشه ایی قدیمی اولویت داشته و در مدل های مختلف قابل اجرا می باشد.

نورگیر های حبابی در رنگ های متنوع و ابعاد استاندارد تولید شده و قابلیت نصب تعداد نامحدود این نوع پوشش در کنار همدیگر باعث می شود که در اجرای ابعاد مختلف خللی وارد نشود.هم اکنون می توانید ویدئوی اجرای سقف پاسیو اجرا شده با نورگیر حبابی را مشاهده کنید. 

کاربرد نورگیر های حبابی  

در کلیه مکانهایی که به نور طبیعی و آب بندی کامل نیاز دارند از قبیل سقف پاسیو ها ، حیاط خلوت ، آشپزخانه ها ، سوله کارخانجات ، مجموعه های تجاری و اداری، استخرها و مجموعه های ورزشی ، پلهای عابر پیاده ، پارکینگهای خصوصی و عمومی ، هتل ها و بیمارستان ها ، آلاچیق ، و پوشش گلخانه ها استفاده میگردد .

نورگیرهای دوجداره : دوجداره بودن حباب این مدل نورگیرها باعث خواهد شد تبادل حرارتی داخل و خارج محل به حداقل ممکن کاهش یابد ، در نتیجه در معقوله صرفه جویی انرژی ، جلوگیری از اتاف دما بسیار موثر خواهد بود.

 • نورگیرهای بازشو : در این نورگیرها امکان باز شدن حباب از زاویه 0 تا 180 درجه توسط یک جک دستی و دسته ی جک فراهم گردیده است . این عمل امکان رفت و آمد افراد جهت انجام نظافت روی سقف و همچنین رفت و برگشت هوا به داخل محوطه ی پوشیده شده را فراهم می سازد.

پوشش پاسیو

پوشش سقف حیاط خلوت امروزه درکشور ما به علت گسترش آپارتمان نشینی و گرانی و کمبود آن بسیار حائز اهمیت بوده و کسانی که در آپارتمانها زندگی می کنند با دانستن خواص استثنائی و مطلوب این نوع پوشش ، به منظور اضافه نمودن حیاط خلوت به فضای آپارتمان و استفاده بهینه ازآن،حتما اقدام به بکارگیری آن می کنند،چرا که با پوشش مناسب و اصولی پوشش حیاط خلوت (مخصوصا طبقه اول) و تراس می توان حیاط خلوت و تراس را به فضای داخل خانه اضافه کرد و از آن به عنوان یک اتاق (باداشتن تمامی خصوصیات یک اتاق)استفاده کرد. 

آبا شهرداری به پوشش حیاط خلوت ایراد می گیرد؟

ضوابط نورگیر ساختمان

نورگیری كه پایین ساختمان و معمولا بصورت حیاط خلوت است ، زمانی كه در اختیار یكی از واحدها قرار گرفته باشد اگر تا ارتفاع واحد مورد نظر با سقف كاذب پوشانده شود از این لحاظ كه مزاحمتی برای سایر واحدها ایجاد نمیكند ، منع قانونی ندارد.با این حال چنانچه مالك مورد بحث پوشش واقعی و معمولی از جنس آجر و گچ و غیره تا ارتفاع آپارتمان خود در حیاط خلوت ایجاد كند هم از جهت قانون تملك آپارتمانها و هم از حیث مقررات شهرداری مرتكب خلاف شده است .

 

 فرق پاسیو و حیاط خلوت چیست؟

اصولا پاسیو با حیاط خلوت فرقی نداره اما با توجه به آیین نامه و ضوابط شهرداری پاسیو جزو تراکم و زیربنا حساب میشه ولی حیاط خلوت نه و پاسیو رو در مواقعی اجرا میکنند که متراژ زمین کم باشه. سقف نورگیر

قیمت سقف پاسیو و سقف حیاط خلوت

در بسیاری از موارد مبنای قیمت پوشش سقف پاسیو متر مربع می باشد. شما دوستان گرامی با تماس با ما می توانید از مشاوره و تعیین قیمت سقف پاسیو خود و چگونگی احداث و… اطلاعات دقیق را به صورت رایگان از ما دریافت نماییدو همچنین می توانید از بازدیدمشاوره و طراحی رایگان نیز برخوردار شوید.

پیشنهاد میکنم مقاله قیمت سقف پاسیو و سقف حیاط خلوت را مطالعه بفرمائید

 

 پوشش سقف کاذب پاسیو یا حیاط خلوتی  با آببندی بی نظیر و دارای گارانتی شرکتی ، که قابلیت باز و بسته شدن توسط جک های مخصوص و حتی برقی را دارا می باشد و همانند پنجره ای سقفی برای شما عمل خواهد کرد با استفاده از نورگیر حبابی ( کوپل ) نور طبیعی منزل شما در طول روز تامین می شود و تمامی نیاز های شما را در خصوص پوشش نورگیر به ارمغان خواهد در آورد و بهترین پوشش پاسیو و حیاط خلوت در کل دنیا می باشد که دارای استاندارد های بین المللی می باشد .

جدول سایزهای استاندارد نورگیر های حبابی: جدول سایزهای استاندارد نورگیر های حبابی: سقف نورگیر

نورگیرهای سقفی :

نورگیرهای سقفی میتوانند برای تأمین نور و تهویه الزامی فضاهای اشتغال، حمامها، دستشوئی و توالت ها، مجراهای عمودی و راه پله ها مورد استفاده قرار گیرد.

١) سطح شفاف نورگیرهای سقفی نباید از سطح الزامی شیشه پنجره کمتر باشد.

۲) حداقل سطح نورگیر سقفی در راه پله ها ٩ درصد به ازای هر طبقه است به شرط آنکه حداکثر سطح شفاف  در راه پله از ۴/۵ مترمربع تجاوز ننماید .

جمع بندی آخر

محصولات شرکت ما دارای گارانتی و خدمات ویژه می باشند. با تماس با مشاوران شرکت به صورت کاملا” رایگان از سقف شما بازدید ، طراحی و برآورد قیمت خواهد شد. اجرای سقف پاسیو پروسه ای است که در آن شما به متراژ منزل خود اضافه کرده و کاربری این محیط را تغییر داده و مشکلات جانبی آن را از بین خواهید برد.مهم می باشد که برای پوشش پاسیو به نورگیر بودن آن و عایق بودن توجه نمائید.  


دیـدن نمونـه کــارهای پوشش پاسیو

نمونه کارهای پوشش سقف پاسیو و پوشش حیاط خلوت

طراحی سایت  و سئو توسط  9370134-0912