قیمت روف گاردن یا هزینه اجرای روف گاردن

Price or cost of implementing its Roof Garden

روف گاردن
قیمت روف گاردن

طراحی روف گاردن به 3 فاز زیر تقسیم بندی می شود:

قیمت روف گاردن

فاز یک: نقشه برداری، بررسی استحکام و تقسیم بار، بررسی نیازها، ایده پردازی، طراحی و امکان سنجی
فاز دو: آماده سازی، برق کشی، لوله کشی ، نصب سیستم های کنترل مراقبت، زهکشی، نصب سیستم روف گاردن یا بام باغ  بصورت ۸ لایه
فاز سه: بخش نهایی و فینیشینگ در فاز یک ابتدا نیازها و امکاناتی که کارفرما نیاز دارد با توجه به نوع سازه مورد بررسی قرار می گیرد سپس به فاز طراحی و نمونه سه بعدی می انجامد.

روف گاردن
فاز دو یکی از اصلی ترین بخش ها است، زیرا استفاده نامناسب و کم کیفیت از متریال ها می تواند صدمات جبران ناپذیری به ساختمان وارد نماید.
در فاز سه توجه فراوانی به جزئیات می شود و کار فینیشینگ صورت می پذیرد.

روف گاردن
قبل از اجرای روف گاردن به چند نکته اساسی توجه کنید.
فاز اول
عدم دقت در زیرسازی باعث نشت و نشست ساختمان و استفاده از متریال ارزان و نامناسب و افراد کم تجربه باعث ایجاد خسارت های زیادی به ساختمان می شود.
نکته مهم در روف گاردن یا بام باغ، انتخاب گل و گیاه متناسب با شرایط آب و هوایی و جغرافیایی است.
قبل از اجرای روف گاردن باید به چند نکته مهم زیر از جمله عایق کاری مناسب بام و استفاده از متریال مرغوب، طراحی درست و اصولی محوطه سازی و شرایط مکانی پروژه (پر نور، کم نور بودن) توجه کرد.

روف گاردن

اگر شخصی دنبال اجرای روف گاردن با متریال های خارجی باشد قیمت هر متر مربع اجرای روف گاردن بالای یک میلیون تومان است.
متاسفانه برخی از شرکت ها فقط مدعی اجرای روف گاردن در کشور هستند اما صدمات فراوانی به ساختمان وارد می کنند. ناشی گری در اجرای روف گاردن باعث می شود طرح اجرا شده تنها چند ماه زیبا و کارآمد باشد. اما بدون تردید بعد از مدتی به علت اجرای غیر اصولی تبدیل به انبوهی از زباله می شود.

روف گاردن

خرید و نصب ملزومات نورپردازی و مه پاش بستگی به قیمت نوع نورپردازی دارد. چراغ های دفنی فضای باز از هر عدد 150.000 تومان شروع می شود و تا 400.000 تومان افزایش خواهد داشت.چراغ های LED مخصوص نورپردازی دیوار از 200.000 تومان به بالا است. مه پاش از متر طولی 100.000 تومان شروع می شود. ریسه LED برای نورپردازی مخفی کف و دیوار هر متر طول از 25.000 تومان شروع می شود.

طراحی نورپردازی روف گاردن باید به عنوان قسمتی از ایده کلی طراحی روف گاردن مدنظر قرار گیرد. نور پردازی علاوه بر جنبه زیبایی شناختی،دارای ابعاد عملکردی است. از مزایای نورپردازی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

کمک به سرعت در فروش ساختمان های مسکونی
افزایش شکوه ساختمان مسکونی
ایجاد محیط مطلوب برای سکونت در بنا
آراستن سطوح
ایجاد کنتراست
افزودن هیجان

بام سبز

چوب ترموود برای اجرای باکس گل، آلاچیق، نصب در کف و دیواره ها با احتساب رنگ، چوب زیرساز و نصب از متر مربعی 350.000 تومان شروع می شود. عرض و قطر چوب و نیز کشور تولید کننده در قیمت چوب ترمووود تاثیر خواهند داشت.

روف گاردن

مبلمان روف گاردن

انواع مبلمان روف گاردن می توان به گلدان ها، مبلمان مخصوص نشستن افراد، باربیکیو، شومینه، سایبان ها و آلاچیق اشاره نمود. مبلمان برای نشستن افراد دارای انواع مختلفی است و با متریال های فرفوژه، ترموود، بتنی و چرمی ساخته می شود. بسته به سلیقه افراد و تحت نور مستقیم قرار گرفتن مبلمان متریال های متفاوتی استفاده می شوند.

برای استفاده بهینه از روف گاردن می توان از باربیکیو در گوشه ای از بام استفاده نمود. سایبان ها و آلاچیق روف گاردن به صورت پیش ساخته و یا سفارشی ساخته می شوند از جمله سایبان ها می توان به سازه های چادری اشاره نمود.  

 نهایت تاکید می کنیم هیچ وقت در اجرای روف گاردن به دنبال قیمت پایین تر نباشید، قیمت پایین یک محصول مساوی است با کیفیت پایین تر و عمر مفید کمتر و در پروژه های روف گاردن استفاده از متریال نامناسب دارای هزینه های بعدی سنگین تر خواهد بود.
در پایان جهت برآورد هزینه و اطلاع بیشتر از هزینه های اجرایی روف گاردن می توانید با متخصصین شرکت نگین آذین پارت تماس حاصل نمائید.

شرکت نگین آذین پارت

دیـدن نمونـه کــارهای روف گاردن و بام سبز

قیمت روف گاردن

طراحی سایت  و سئو توسط  9370134-0912