طراحی و ساخت ویلا

Design and construction of villa

طراحی ویلا :

برخی از افراد که زمان و حوصله کافی برای طراحی ویلا و ساخت آن را ندارند، اقدام به خرید ویلا های آماده می کنند. اما ممکن است ویلا پیش ساخته شده کیفیت مطلوب را نداشته و نما و نقشه آن با سلایق شما متناسب نباشد. بنابراین شرکت ها و تیم های بسیار حرفه ای و کار بلد اقدام به ساخت و طراحی ویلا های مدرن، کلاسیک مطابق با سلیقه ها و علاقه های شما کرده و تمام اصول ساخت ویلا و اجرای آن را برای داشتن یک ویلای امن، شیک و جذاب، رعایت می کنند.

طراحی ویلا

با سفارش طراحی ویلا و اجرای آن شما می توانید بر تمامی مراحل ساخت آن نظارت کرده و از کیفیت مصالح استفاده شده، نحوه ی ساخت، منطقه ی مورد علاقه خودتان برای ساخت ویلا اطمینان حاصل کنید. البته لازم به ذکر است دریافت مجوز های لازم برای ساخت ویلا شاید کمی باعث دردسر شود اما با این مشکل نیز با پیگیری های لازم به راحتی رفع خواهد شد.

جهت طراحی ویلا و ساخت ویلا  ابتدا طرح ها و ایده های گوناگون ، متناسب با سیستم سازه در نظر گرفته می شود و همچنین مراحلی صورت می پذیرد که مستلزم دیدگاهها و ذهنیت های یک معمار مجرب را در خود دارد تا طراحی ویلا که شامل فضای داخلی و بیرونی ویلا می شود زیبا و شکیل و مورد پسند مشتریان واقع شود..

طراحی ویلا

در یک تعریف کلی ویلا به ساختمانی گفته می‌شود که از چهار طرف به بیرون نما داشته باشد و معمولاً آن را در اطراف شهرها یا در ییلاق‌ها می‌سازند. البته در بعضی از کشورها قوانین ساخت و ساز به شهروندان اجازه ساخت ویلا در داخل شهر را می‌دهد و خانه‌های مسکونی به صورت ویلایی ساخته می‌شوند.


سبک های طراحی ویلا

 طرح نمای هر ویلا در یکی از دسته های زیر جای می گیرد. ویلای کلاسیک/نئوکلاسیک/رومی، ویلای مدرن، مینیمال، دیکانستراکشن، ارگانیک، بین الملل  

طراحی ویلا

طراحی ویلا

در نظر گرفتن یک محوطه ی سبز برای طراحی ویلا لازم است تا محیطی کاملاً متفاوت را با یک ساختمان مسکونی داشته باشد و سبب ایجاد یک محیط طبیعی با آرامش و روحیه بخش برای افراد استفاده کننده ی آن شود.
طراحی ویلا یکی از مراحل حائز اهمیت است چرا که باید ایده ها و کانسپت های متنوع و منحصر به فردی در آن خلق و منظور شود تا از حالت و فرم یک ساختمان با المان ساده کاملاً متفاوت واقع شود.

طراحی ویلا
با در نظر گرفتن فضاهایی چون استخر، سونا، جکوزی، محوطه سازی , فضای بازی و . . . می توان یک ویلای کاملاً شیک و مجهز را به وجود آورد.
امروزه توجه بسیاری به ویلا سازی در حومه شهرها جلب شده است و استقبال فراوانی از آن می شود تا مکانی مملو از سکوت و زیبایی را برای کسب آرامش و استراحت خود به وجود بیاورند.

در طراحی ویلا ابتدا می بایست تمامی شرایط مکان ویلا همانند زاویه تابش آفتاب, جهت وزش باد, شرایط زمین, محدوده زمین, ویلا های همسایگان, و قوانین ساخت و ساز مورد بررسی قرار گیرند. سپس با بررسی دقیق تر زمین, فرآیند طراحی ویلا آغاز می شود.

طراحی و ساخت ویلا

در این میان می توان طراحی حیاط ویلا و طراحی محوطه ویلا را نیز آغاز نمود. طراحی و ساخت ویلا در شمال کشور با توجه به شرایط اقلیمی خاص منطقه صورت می پذیرد, در واقع نوع معماری و دکوراسیون داخلی ویلا بر اساس موقعیت جغرافیایی تعیین خواهد شد. در طراحی ویلای دوبلکس, دکوراسیون داخلی ویلا باید به گونه ای باشد تا علاوه بر راحتی, از فضای مازاد طبقات بهره کافی را ببریم.

طراحی و ساخت ویلا

در واقع دکوراسیون داخلی ویلا نیاز به ذوق و سلیقه طراح معمار دارد.در طراحی ویلا باید تناسب بین فضاهای خارجی و دکوراسیون داخلی ویلا رعایت شود. مجموعه رنگ های به کار برده شده در طراحی ویلا می بایست یک تصویر به هم پیوسته را نمایش دهند. نمای ویلا باید ترکیبی از جزئیات طراحی ویلا, مصالح و متریال ها, مدل های متنوع درب و پنجره و دیگر اجزای تشکیل دهنده باشد تا زیبا جلوه دهد.

فضای سبز , محوطه ویلا ، استخر و در کل طراحی محوطه ویلا نقش بسیار مهمی در زیبایی و عملکردی بودن ویلا خواهد داشت. در طراحی ویلا استفاده بهینه از فضای خارجی همانند پارکینگ ها , باغ , فضای سبز و استخر نیز به اندازه ی فضاهای داخلی حائز اهمیت است.


طراحی نمای ویلا

در طراحی نمای ویلا باید به دنبال خلق یک کلیت هماهنگ به وسیله تناسب خوب پنجره ها، بازشوهای در، سایبان و محدوده سقف ها، سازه عمودی و افقی، مصالح، رنگ، عناصر تزیینی و... باشیم.

در طراحی نمای ویلا، ترکیبات حجمی و بازی با نور و سایه، خلاقیت زیادی را طلب می کند.تقویت تنوع مطلوب و افزایش جذابیت بصری از طریق تنظیم دقیق وزن های عمودی و افقی در نما با استفاده از ترکیبات حجمی برای دستیابی به تناسبات مطلوب، تعادل، وضوح، ریتم و غیره از معیار های زیبایی شناسی برای طراحی نمای ویلا می باشند.


ارتباط پلان ویلا با سازه و نمای ویلا

فرانک لوید رایت، پلان را روح پیشگویی ساختمان می داند و لوکوربوزیه، پلان را نقطه شروع هر بنا می داند که برنامه ی یک بنا در گرو آن است.بنابراین، طراحی نمای ویلا را نباید امری جدا از طراحی پلان ویلا و مرحله ی آخر ساخت ویلا دانست، بلکه طراحی آن باید از ابتدا بخشی از فرآیند طراحی قلمداد شود.

نتیجه این خواهد بود که احجام پیش آمده و فرورفته در نما به عنوان الحاقی، تصنعی و غیر اصیل بر نمای ویلا در نخواهد آمد و با کل پیکره ی ویلا در ارتباط قرار خواهند گرفت. استفاده از عوامل پشتیبانی کننده در نمود مطلوب تر بنا همچون نورپردازی، رنگ و مصالح مناسب می تواند در درک مطلوب تر ترکیبات حجمی نما موثر واقع شود.  

 

طراحی ویلا مدرن

طراحی ویلا

طراحی و ساخت تخصصی و حرفه ای باغ ویلا در سبکهای مدرن و کلاسیک با استفاده از زبده ترین مهندسین طراح و آرشیتکت شامل مراحل :

مشاوره: این شرکت با کادری مجرب آماده ارائه خدمات مشاوره ای در امر ساخت و ساز ساختمان و طراحی و ساخت ویلا بوده و با ارائه الگوهای مختلف در طراحی سازه، معماری با کمترین زمان اجرا شما را در انتخاب تصمیم صحیح یاری می نماید.

طراحی ویلا-ساخت ویلا-اجرای ویلا
طراحی: الگوی معماری منظر بر اساس اقلیم و فرهنگ منطقه و نیاز کارفرما انجام شده و بر همین اساس طراحی سازه با در نظر گرفتن سیستم سازه ای مناسب، سبک، مقاوم و اقتصادی انجام می پذیرد.

ارائه دفترچه و مشخصات فنی ساختمان: این دفترچه شامل تمامی محاسبات انجام گرفته و شیوه طراحی سازه باغ و ویلا مطابق با مقررات ملی ساختمان بوده که در اختیار کارفرما قرار می گیرد.
اجرای ویلا : با استفاده از تیم اجرایی متخصص و آموزش دیده  شرکت نگین آذین پارت و با استفاده از تجهیزات اجرایی و در کوتاهترین زمان ممکن و در نظر گرفتن ایمنی در ساخت پروژه

طراحی ویلا-ساخت ویلا-طراحی ویلا مدرن

شرکت نگین آذین پارت

دیـدن نمونـه کــارهای طراحی ویلا

طراحی-ویلا

طراحی سایت  و سئو توسط  9370134-0912

طراحی-باغ-ویلا