طراحی رستوران


Restaurant Design

طراحی رستوران

در برخی از رستوران ها که وارد می‌شوید محو دیزاین و طراحی رستوران خواهید شد. دیزاین و طراحی این رستورانها بستگی به نوع غذا و فرهنگ آن کشور دارد. در کل طراحی رستوران به دو بخش طراحی داخلی و طراحی خارجی رستوران تقسیم می‌شود. امروز می‌خواهیم برای شما طراحی داخلی دو نوع رستوران سنتی و رستوران مدرن را توضیح دهیم.

طراحی رستوران در فشم

طراحی و دیزاین داخل رستوران‌ سنتی سبک ایرانی دارای ویژگی‌هایی است که بسیار ارزش بالایی دارد و با دیگر سبک‌ها بسیار متفاوت است. در طراحی رستوران ویژگی‌هایی همچون طراحی مناسب، فرم درست پوشش، محاسبات دقیق، رعایت مسائل فنی و علمی در ساختمان، سقف‌های بلند، ستون‌های بلند و بالاخره تزیین‌های بسیار ساده اما خاص که فقط مختص طراحی ایرانی‌ها است مورد توجه قرار میگیرد.

در طراحی داخلی رستوران سنتی نیز از همین سبک ایرانی پیروی می‌کنند. در طراحی رستوران ‌ها معمولا از سقفی‌های کوتاه برای ایجاد محیطی صمیمی استفاده می‌شود.

طراحی رستوران

از قدیم در هنگام انجام طراحی رستوران‌های سنتی بر این باور بوده‌اند که باید آنجا دارای دو محیط سرباز و سرپوشیده باشد. این سخن به این معنی است که در طراحی رستوران‌ها در فصل‌های گرم از محیط سرباز استفاده ‌شده و در فصل‌های سرد با استفاده از محیط سرپوشیده بتوانند محفلی گرم ایجاد کنند.

اگر در طراحی رستوران از محیطی سرباز استفاده می‌کنید خوب است که از درخت و گل و گیاه ,آبشار و ابنما نیز استفاده شود، اما اگر در طراحی رستوران از محیط‌های سربسته استفاده میکنید کمتر از پوشش گیاهی و درخت و... استفاده کنید و در مقابل بیشتر از حوضچه و قالی و مواردی از این قبیل استفاده کنید.

طراحی رستوران

طراحی رستوران مدرن


اصول طراحی رستوران‌ مدرن


 یکی از مهم‌ترین نقاط مهم در طراحی رستوران ، طراحی خارجی و به اصلاح بیرونی آن است. تابلوی رستوران مهم‌ترین عامل در نمای خارجی محسوب می‌شود، از همین جهت نورپردازی یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های طراحی خارجی جهت کسب رضایت مشتری است. شیک بودن نمای خارجی در طراحی رستوران باعث می‌شود تا بیشتر افراد و مردم نمای داخلی رستوران را فضایی شیک و لوکس تلقی کنند از همین رو مشتریهای رستوران نیز بیشتر خواهد بود.

طراحی رستوران سنتی

علاوه بر طراحی خارجی رستوران باید به طراحی نمادین داخلی آن نیز اهمیت بدهید. یکی از مهم‌ترین نکات برای داشتن طراحی داخلی مناسب برای رستوران ، ایجاد نورپردازی ایده آل و مناسب است. می‌توانید با نصب لامپ‌های تزیینی و برنجی و … میزان نور درون محیط رستوران را تنظیم کنید و زیبایی آن را افزایش دهید.

با اعمال نور کافی درون فضای رستوران می‌توانید آرامش را به مشتریان منتقل کنید، پس توجه به آن الزامی ست. علاوه بر نورپردازی داخلی رستوران انتخاب رنگ دیوارها در طراحی رستوران و جلب نظر مشتری نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. می‌توانید رنگ دیوارهای رستوران را از بین رنگ‌های قهوه‌ای شکلاتی و قهوه‌ای آجری و یا رنگ‌های شاد و روشن انتخاب کنید. در طراحی رستوران برای لوکس شدن و جلب‌توجه بیشتر مشتری می‌توانید از کاغذدیواری‌های زیبایی برای آن استفاده کنید.

طراحی رستوران


در انتخاب صندلی و میز سرو غذا و کف‌پوش رستوران دقت کنید


در طراحی داخلی رستوران راحتی صندلی از مهم‌ترین نکاتی است که باید به آن توجه کنید می‌توانید با توجه به سبک مد نظر خود از انواع میز و صندلی‌های ساده و لوکس و مدرن و …. استفاده کنید. طرح کف‌پوش نیز در زیبایی و جذابیت طراحی رستوران بسیار مؤثر است، بنابراین توجه داشته باشید که رنگ و طرح کف‌پوش‌ها باید با بقیه وسایل و رنگ‌های موجود در رستوران هماهنگ شود.

طراحی رستوران

از آثار هنری و تابلو غافل نشوید


در طراحی رستوران مدرن و کافی‌شاپ از آثار هنری غافل نشوید زیرا آثار هنری در جلب‌توجه و انتخاب رستوران برای مشتری تأثیر به سزایی می‌گذارد. با طراحی پنجره‌هایی که فضای زیبای دریا و جنگل و طبیعت را نشان می‌دهد فضایی دلنشین تر و صمیم تر ایجاد کنید. طراحی داخلی رستوران مدرن خود را به ما بسپارید.

طراحی رستوران-طراحی رستوران سنتی-طراحی رستوران مدرن


دیـدن نمونـه کــارهای طراحی رستوران

طراحی رستوران

طراحی سایت  و سئو توسط  9370134-0912