info@neginazinco.com | ۸۸۹۸۹۰۷۵-۰۹۱۲۱۰۵۰۷۷۵ : با ما در تماس باشید

طراحی داخلی منزل و ساختمان لاکچری


Interior Design

طراحی داخلی چیست؟

طراحی داخلی  حرفه ایست که  به طراحی فضای داخلی مربوط است و مانند معماری کلی ساختمان، شامل تمام بخش های سازه، تاسیسات، مصالح، رنگ، دکوراسیون و.... اما در داخل فضا می باشد. به بیانی ساده تر می توانیم معماری داخلی را طراحی اجزا و فضای ثابت داخلی و طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی را چگونگی چیدمان فضاها و اجزا متغیر آن تعریف کنیم.

یک معمار داخلی ابتدا باید طراحی داخلی را به گونه ای انجام دهد که پاسخ گوی عملکرد، نیازها رفتار ها و اقلیم و .. باشد و سپس به چگونگی تعریف حس آن فضا از منظر نور، رنگ، مبلمان و ... می پردازد.

طراحی داخلی

طراحی داخلی ویلا

به یاد داشته باشیم که طراحی داخلی می تواند بر روی سازه و مقطع معماری تاثیر بگذارد زیرا قبل از این که فضاها را با مبلمان متغیر فضایی پر کنیم، به تعریف فضای معماری داخلی آن فضاها می پردازیم.

در طراحی داخلی ما تنها به دنبال چیدمان های گوناگون مبلمان متغیر، کف سازی ها و ... نیستیم، بلکه به دنبال کشف، خلق و ایجاد فضایی از طریق تعاریف مختلف فضایی و طراحی مبلمان های ثابت آن فضاها هستیم ، تا بتوانند حوزه و عملکرد یک فضا را دقیق تر تعریف کند، به دنبال نورگیر ی ها، اختلاف ارتفاع ها، جلو و عقب رفتگی ها و شکل و فرم کلی فضاها هستیم ، تا بدون مبلمان متغیر نیز بتوانیم عملکرد و شخصیت فضایی آن را تشخیص دهیم.

دکوراسیون داخلی فراتر از یک چیدمان ساده و سریع فضا است و الگوی استفاده از آن را برای استفاده کننده تعیین می کند.‌ طراحی داخلی با ایجاد پتانسیل ها و محدودیت ها در مبلمان ثابت فضایی، کاربری و چگونگی استفاده از آن فضا را به ما معرفی می کند. پس از این مرحله چیدمان اجزا متغیر می تواند به ایجاد و درک حس فضا بسیار کمک کند.

طراحی داخلی

شکل پنجره ها، ارتفاع فضا، فرم مبلمان های موجود در فضا، رنگ فضا، بافت ها و مصالح موجود در آن، میزان نورگیری و حتی محدوده تعریف شده دید که به وسیله پنجره ها تعیین می شود، همه و همه می توانند در بیان ایده طراح داخلی به مخاطب تاثیر گذار باشند. فضاهای مختلف با عملکرد ها و کارکردهای مختلف می توانند هدف اصلی یک معمار در خلق اثرش باشند.

به عنوان مثال یک طراح داخلی با استفاده از ابزارهایی مانند مبلمان، رنگ، نور و .. می تواند به یک اتاق ۱۵ متر مربعی عملکرد دهد و آن را به یک اتاق خواب و یا دفتر کار شرکت تبدیل کند، زیرا این دو عملکرد با چیدمان متفاوت قابل انجام است.

دکوراسیون داخلی

اما اگر بخواهیم فضایی بزرگتر در حدود ۱۰۰ متر مربع را تغییر عملکرد دهیم، مثلا آن را به سالن مطالعه کتابخانه و یا نمونه کارها نقاشی تبدیل کنیم، ضرورتا به یک معمار داخلی نیاز پیدا می کنیم چرا که عملکردهای کلان تر و خاص تر نیاز به ویژگی های نور، آکوستیک، امنیت و... داشته و بنابر این به طراحی بنیادی دکوراسیون داخلی و حتی تغییر کالبدی پلان آن فضا نیاز خواهیم داشت.

طراحی داخلی


۳ عامل  مهم جهت طراحی داخلی هر اتاق در یک ساختمان


• یک اتاق باید باتوجه به مورد استفاده ای که دارد آرایش شود.

• اجزای استفاده شده در اتاق باید در فرد اشتیاق و شادابی فراهم آورد تا باعث بی حوصلگی او نشود.

• هارمونی و توازن در اجزا و اشیای به نمایش گذاشته شده در اتاق جزو عوامل بسیار مهم محسوب می شود.

همانطور که از ترتیب ذکر شده در بالا بر می آید، اصلی ترین و مهمترین مرحله در طراحی داخلی انتخاب رنگ مناسب است. بهترین راه برای پیدا کردن الگوی رنگی مناسب در طراحی داخلی یافتن پاسخ این پرسش هاست ?

  • در این مکان چه فعالیتی انجام می گیرد؟
  • رنگ هایی که به طور طبیعی در این مکان وجود دارد چه رنگ هایی است؟
  • این فضا به چه میزان روشنایی نیاز دارد؟
  • چگونه محیطی را می خواهید، پویا و شاد یا ساکت و ارام؟
  • فضای بزرگ یا کوچک مدنظر است؟
تاثیر بر محیط تاثیر بر فضا رنگ
آرامش و سکون بزرگتر و فضا دار شدن اتاق رنگ های روشن
سنت گرایی اندکی کوچک شدن فضا رنگ های نیمه روشن
دراماتیک و سنت گرایی
کهنه و قدیمی
کوچک شدن فضا - محو شدن مرزها
کم تر شدن ارتفاع سقف
رنک های پررنگ و تند
گرم-خودمانی و صمیمی کوچک شدن فضا به میزان زیاد رنگ های پاییزی
آرامش بخش بزرگتر شدن فضا آبی یا سبز کم رنگ
اسرار آمیز یا یادآور دریا
خنک
کوچک تر شدن فضا آبی یا سبز پر رنگ
روشنایی و یادآور آفتاب
درخشان
بزرگتر شدن فضا زرد

طراحی داخلی

این سه روش در عین سادگی راز طراحی هر فضایی است تخصص طراحی داخلی دارای اهمیت فوق العاده ای در روند طراحی کل ساختمان است و باید از آغاز پروژه به عنوان یک مرحله اساسی مورد توجه قرار گیرد. برای ایجاد فضاهای مناسب منزل خود در فصل های متفاوت سال و برای برطرف کردن کسالت و یکنواختی محل می توانید با یک طراح داخلی مشورت کنید.

طراح داخلی نیازمند کار و همکاری نزدیک با کاربران نهایی، به منظور طراحی فضای متناسب با نیازهای مشتری می باشد. بنابراین یک کار گروهی منسجم در اینجا بسیار مهم است و همکاری و هماهنگی تمامی قواعد و برنامه ها برای رسیدن به راهکارهای موفق ضروری است.

دکوراسیون داخلی

سبک های بسیار زیادی در دکوراسیون داخلی وجود دارد که هر کدام نظر افراد متفاوت را جلب می کند. از کارهای ساده و مینیمال تا کارهای منحنی و دکوراسیون های دکوراتیو، البته که مشاورین ما در هر محیط با توجه به پلان ساختمان، نور محیط، میزان تغییر مورد نظر و بودجه می توانند پیشنهادات شگفت انگیزی برای محیط شما داشته باشند و محیطی رویایی را برای شما عزیزان بهمراه داشته باشند.

طراحی دکوراسیون داخلی رستوران ایتالیائی

به شما پیشنهاد می کنیم ابتدا سطح انتظارات اعضای خانواده را لیست کنید و در هنگام مشاوره اولیه به کارشناس خود منتقل کنید، مثلا انتظار شما به طور کل از یک بازسازی ایده آل چیست؟ چه خصوصیات و المان هایی رو دوست دارید و خط قرمز های شما چیست؟ یا مثلا دوست دارید منزلتان بزرگتر به چشم بیاید یا با قیمتی اقتصادی بیشترین تغییر را داشته باشد؟

دکوراسیون داخلی

پس در ابتدا سبک مورد علاقه و انتظارات خود را لیست کنید. در بعد اجرایی، از مباحث فنی و تاسیساتی محیط خود غافل نشوید مخصوصا اگر عمر ساختمان شما بالاست، و در حین بازسازی از سلامت فنی و کارایی درست آنها مطمئن شوید تا در صورت نیاز توسط افراد خبره تعمیر یا تعویض شوند.

طراحی داخلی کلینیک

شرکت نگین آذین پارت با کادری مجرب و آموزش دیده آماده است تا با ارایه مشاوره در خصوص طراحی داخلی خانه، طراحی و اجرای ویلا، دفتر کار و ارایه خدمات مهندسی معماری، اجرا و نظارت پروژه شما را همراهی کند.


دیـدن نمونـه کــارهای طراحی داخلی

طراحی سایت  و سئو توسط  9370134-0912