دیوار سبز

green wall

روف گاردن

ديواره هاي سبز ، عبارتند از : سطوح سبزي كه به طور عمودي ، تزيين كننده ي ساختمان ها يا ديگر سازه هاي شهري هستند .

ديواره هاي سبز ، در بهبود كيفيت ساختمان ها تاثيرگذارند؛ چرا كه به عنوان عايق صوتي و عايق حرارتي عمل مي كنند؛ تا آن جا که حتي برخي اعتقاد دارند كه 50 % از انرژي گرمايي مورد نياز ساختمان ها را كاهش می دهند.

دسته بندی دیوار سبز :

1- دیوار سبز داخلی متحرک :

مساحت 4/2 متر مربع و به ارتفاع 2/2 متر,طول 1/1 متر و عرض 6/0 متر که کل مجموعه دارای قاب MDFروکش شده می باشد به همراه 12 عدد جعبه متحرک حاوی خاک وگیاه مخصوص محیط آپارتمانی که به صورت عمودی قرار می گیرد و یک جعبه گیاه 3/0×1/1×15/0 متر که بر روی مخزن آب به ابعاد 6/0×1/1×25/0 قرار گرفته و لوله کشی کامل به همراه نازل های خودشوی و یک پمپ آب با قدرت 6000 لیتر در ساعت برای آبیاری سیستم و یک فیلتر دیسکی همچنین 2 لامپ هالوژن تعبیه شده در تاج به همراه کلید برای روشن و خاموش کردن چراغ ها و پمپ آبیاریی.

 2- دیوار سبز داخلی ثابت:

در ابعاد گوناگون شامل جعبه های متحرک حاوی خاک وگیاه مخصوص محیط آپارتمانی که به صورت عمودی قرار می گیرند کل مجموعه دارای آبیاری اتوماتیک به همراه فیلتر می باشد. ضمنا این نوع دیوار سبز به کمک پیچ و رولپلاک به دیوار آجری یا سفالی متصل می گردد.

دیوار سبز بیرونی (محوطه یا نما):

در ابعاد گوناگون شامل جعبه های متحرک حاوی خاک وگیاه مخصوص فضای باز که به صورت عمودی قرار می گیرد. کل مجموعه دارای آبیاری اتوماتیک به همراه فیلتر می باشد همچنین می توان آب افشان هایی برای زیباتر کردن کل مجموعه به سیستم آبیاری آن اضافه کرد ضمنا کل مجموعه به کمک رولبولت به دیوارهای بتونی متصل می گردد.

بام سبز
مزایای دیوار سبز :
1- نگهداری آسان
2- کاهش آلودگی هوا
3- زیبایی منظر
4- افزایش ارزش ملک
5- عدم پرداخت هزینه برای خرید زمین و تبدیل آن به فضای سبز
6- آبیاری اتوماتیک
نگهداری دیوار سبز :
1- هرس کردن(انواع دیوار سبز)
2- سم پاشی(مخصوص دیوار سبز بیرونی)
3- کوددهی به صورت محلول( انواع دیوار سبز)
4-شستشو( مخصوص دیوار سبز بیرونی)


شرکت نگین آذین پارت

طراحی سایت  و سئو توسط  9370134-0912