کاتالوگ آبنما
info@neginazinco.com | ۸۸۹۸۹۰۷۵-۰۹۱۲۱۰۵۰۷۷۵ : با ما در تماس باشید

انواع آبنما

Waterfowl types


آبنمای صخره ای

انواع آبنمای صخره ای و سنگی (سنگ های لاشه ای، ورقه ای، پوکه معدنی) جهت استفاده در سفره خانه ها، مراکز تفریحی، آب نما منازل مسکونی، آب نمای باغ ها که متوان از آب نما به صورت سنگ های طبیعی و یا آبنمایی با صخره سازی مصنوعی و به صورت سیمانی استفاده نمود.

آبنما صخره ای یا آبنمای سنگی از جنس سنگ های کوهی طبیعی (سنگ های لاشه ای، ورقه ای، پوکه های معدنی، قلوه سنگ و ...) و صخره سازی مصنوعی (سیمانی) می باشند که قابلیت ترکیب پذیری با یکدیکر را نیز دارا می باشند.

آبنما

مشاوره طراحی آبنما

آبشار صخره ای

اگر فضای منزل شما دارای حیاط است، می توانید آن را با تعریف آبشار به یک محیط خارق العاده تبدیل کنید. این قبیل آبشار های صخره ای  از جنس سنگ های کوهی طبیعی (سنگ های لاشه ای، ورقه ای، پوکه های معدنی و ...) و صخره سازی مصنوعی(سیمانی) می باشند که قابلیت ترکیب پذیری با یکدیکر را نیز دارا می باشند. سنگ و صخره و کوه یکی از جذابترین عناصر طبیعت هستند که توانسته اند در دکوراسیونها راه پیدا کنند. شما می توانید بصورت مصنوعی هرگونه سنگ را درحد طبیعی آن بسازید و از تماشای آن لذت ببرید .

آبنما

آبنمای دیواری

همان طور که از نام آبنمای دیواری پیداست این آبنما و نازل های مربوط به آن روی دیوار به کار برده می شود و این دیوار می تواند خود جنبه تزئینی داشته باشد و دارای طرح و ایده ای مخصوص به آبنما باشد. آبنمای دیواری ممکن است به صورت اب نمای دیواری، پرده ای ساخته شود. در این صورت وقتی دیوار و حفره های خروجی آب را ایجاد کردیم، آب خروجی را به صورت پر فشار از حفره ها خارج کرده که با این روش پرده ای زیبا از آب نمایان می شود. آبنماهای دیواری برای فضاهایی مثل استخر، روف گاردن، لابی هتل ها و رستوران ها، ویلا ها، ساختمان اداری و تجاری و … مناسب هستند.

آبنما لابی

آبنما

آبنمای موزیکال

یکی از زیباترین و رویایی ترین آبنماهایی است که امروزه مطرح شده است و به راستی با عظمت و هماهنگی خود هر بیننده ای را جذب خود می کند. در آبنمای موزیکال آنچه مهم است حرکات موزون آب با صوتی است که پخش می شود و این صوت هر صدایی می تواند باشد مانند صدای اذان و قرآن، موسیقی آرام یا هر گونه موسیقی کوبنده و تند و یا افکت های صداهای مختلف.

در گذشته برای این نوع آبنماها هر موسیقی به صورت جداگانه برنامه نویسی می شد تا حرکات آب با موسیقی مطابقت داشته باشد اما در تکنولوژی جدید برنامه نویسی ها دقیق تر و کلی تر شده است به طوری که حرکت آب با هر موسیقی خود را به درستی تطبیق می دهد و نیازی به برنامه نویسی جداگانه برای هر نوع موسیقی خاص نیست. در این نوع آبنما باید موارد ذیل به دقت برنامه ریزی شوند:

آبنما موزیکال

  • امکان ترکیب صدها حالت مختلف آب با صدها رنگ مختلف به صورت اتوماتیک و دستی
  • هم نوایی هوشمند با ضرب، موسیقی و نور(اصطلاحا رقص آب و نور)
  • تنظیم هوشمند الگوی آب بر اساس سرعت و جهت وزش باد
  • خطایابی هوشمند به منظور کاهش هزینه های نگهداری
  • پیش بینی لازم به منظور حذف خطرات ناشی از برق گرفتگی
  • در نظر گرفتن اصل وجودی آبنما و معماری پایدار به منظور کاهش دمای محیط (جهت نورپردازی نازل ها IP68-استفاده از پروژکتورهای ضد آب)


آبنما شیشه ای

آبنمای شیشه ای طراحی نوینی از ترکیب آب و نور و شیشه می باشد که جهت استفاده در محیط های داخلی اداری، تجاری و مسکونی بسیار مناسب می باشد. آبنمای شیشه ای با توجه به دکوراسیون محل اجرا در قابهای استیل، چوبی، سنگی و ... قابل اجرا می باشد. اساس طراحی این نوع آبنما بر اساس حرکت جریان آب بر روی شیشه می باشد.

آبنما

آبنمای مدرن

آبنمای مدرن با ایجاد صدای دلنشین آب به همراه ترکیبی متناسب با نور، بهره گیری از دکوراسیونی مدرن در گوشه ای از محل کار و یا زندگی شما را مسیر می سازد. در طراحی این قبیل آبنماها هیچگونه آبریزش به بیرون مخزن را مشاهده نخواهید کرد.  همچنین مخزن آبنماها صد در صد آب بند بوده و هیچگونه امکان نشت آب وجود ندارد.

آبنما مدرن فارغ از نوع ساخت، در واقع حرکت آب به شکل هدایت شده و هوشمندانه است. طراحی آبنمای مدرن می تواند به صورت موزیکال، هوشمند، شیشه ای، حبابی، فواره ای و … باشد که با توجه به سلیقه افراد و در نظر گرفتن محدودیت ها، یکی از انواع این نوع آبنماها، طراحی و اجرا خواهد شد.

آبنما مدرن

آبنمای دیواری-پرده ای مدرن

آبنما مدرن

آبنمای باغی

ایرانیان باستان در قرون وسطی سیستم توضیع آب داشتند که سبب می شد در کاخ ها و باغ های خود آبنما های بسیار زیاد و زیبایی را تعبیه کنند آب توسط لوله به منابعی که بالاتر از آبنما ی مورد نظر قرار میگرفت و باعث میشد که آب با سرعت بیشتری به سمت آبنما وارد شود. یکی از آبنماهای زیبای ایرانی را می توان آبنمای باغ فین نام برد که قدمت بالایی دارد.

ایران یکی از قدیمی ترین کشورهایی است که از آبنما استفاده کرده و می کند و امروزه در میادین و باغ ها و اماکن های عمومی و تفریحی حتی درمانی، آبنماهای زیادی قابل مشاهده می باشد.

آبنما باغی

آبنما

آبنما کلاسیک

این آبنماها تمامی زیباییهای یک آبنمای موزیکال را دارد ولی به لحاظ محدودیت‏های مکانی، فاقد موسیقی می باشد. مکان استفاده این نوع آبنما بیشتر در اماکن مذهبی یا مکانهای عمومی که پخش موسیقی در آنها امکان پذیر نیست، می باشد.حرکات موزون و رقص نور در آب جذابیت زیادی را به این آبنماها می‏ بخشد. این آبنما‏ها هم در روز و هم در شب مخاطبان خاص خود را دارند.

از این نوع آبنما یا در اصطلاح عام، فواره، می توان در مکان های مختلفی از جمله میادین شهری، پارک ها، لچکی های چهاراه ها، هتل ها، رستوران ها، استخرها و حتی منازل استفاده نمود. در کل آبنما کلاسیک را می توان در اغلب مکان ها استفاده کرد. ویژگی اصلی آن علاوه بر زیبایی، قیمت ساخت مناسب آن میباشد که به کارفرما این امکان را می دهد که با صرف هزینه ای مقرون به صرفه تر فضای خود را با کمک فواره ها و آبنماهای کلاسیک زیبا و دلنشین تر کند.

آبنمای کلاسیک

آبنما

آبنما مه پاش

نوعی دیگر از آب نما، آبنما مه پاش می باشد. طرز کار این آبنما به این صورت است که به وسیله نازل های مخصوص خود، آب را به صورت پودر و ذرات بسیار ریزی در می آورد که به خاطر وزن پایین این ذرات هنگام برخورد با هوا تبدیل به بخار شده, و ذرات آن شبیه مه می شوند. رطوبت و ایجاد فضای دل انگیز حاصل از این نوع آبنما و ذرات ریز آن احساس زیبای بودن در کنار آبشاری بزرگ را القا می کند.  

آبنما مه پاش

آبنما

آبنمای خانگی

هنگام خرید آبنمای خانگی مهمترین نکته ای که باید توجه داشته باشید، ساکت بودن موتور آبنما است. در هنگام خرید ابنما حتما از بی صدا بودن موتور آبنما و قابلیت تعمیر و نظافت آن اطمینان حاصل کنید. در حال حاضر در بازار بسیاری از نمونه های بی کیفیت و پر سروصدا وجود دارند که از لحاظ طول عمر نیز به هیچ عنوان مناسب نیستند و بعداز مدت کوتاهی کار کردن نیاز به تعمیر پیدا می کنند.

اصولاً بهترین جا جهت قرار دادن آبنمای خانگی در ضلع شرقی، جنوب شرقی، و شمال خانه است. سعی کنید از قرار دادن آبنما در مناطقی نزدیک به شومینه که محل تسلط آتش بر محیط است جدا خودداری نمائید. همچنین اتاق خواب هم به هیچ عنوان مکان مناسبی برای قرار دادن آبنما نخواهد بود. حتی اگر اتاق خوابتان در بخش های شرق، جنوب شرقی و شمال خانه است از قرار دادن آبنما در اتاق خواب خودداری نمائید.

آبنمای خانگی-لابی

آبنما باغی

آبنما صخره ای

آبنمای تونلی یا تونل آبی

در آبنمای تونل آبی که بسیار زیباست آب از نازل ها چنان دقیق و محاسبه شده پرتاب می شود که به نظر می رسد آب از داخل یک شلنگ عبور می کند و هرگز افرادی که از زیر آن عبور میکنند خیس نمی شوند که در این شیوه از نازل جامپینگ جت استفاده می شود. این تونل آبی با نورپردازی بسیار فوق العاده به نظر خواهد رسید.  

آبنما تونلی

در پایان درمورد قیمت آبنما اگر شما قصد دارید که در رستوران، اداره یا منزل مسکونی خود از یک آبنمای بسیار زیبا استفاده کنید، باید این نکته را در نطر داشته باشید که در محاسبه قیمت آبنما، عناصری زیادی مانند کیفیت و برند تجهیزات بکار رفته در ساخت آبنما نظیر پمپ آب، چراغ، نور پردازی و تجهیزات مربوطه، ایزولاسیون آبنما، سنگ، چوب، استیل یا شیشه بکار رفته و حتی ابعاد ابنما، بر روی قیمت آبنما تاثیر خواهند گذاشت. پس توصیه ما به شما تماس با شرکت نگین آذین پارت و راهنمایی تخصصی در زمینه آبنما می باشد.


شرکت نگین آذین پارت

دیـدن نمونـه کــارهای آبنما

طراحی سایت  و سئو توسط  9370134-0912